Fren diskleri değiştikten sonra...

usayden

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön fren disklerini değiştirdim.. arka fren balataları (disk sistemi değil) temizlendi spreyle ... ancak bu değişimden sonra aracın hızını kesiyor gibi bir his yarattı bende sanki bişey frenliyor gibi aracı .. ancak bu çok fazla derece de değil... ön fren diskleri ve balataların çalışma prensibini bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?hımm

(mesela kendim ittirdiğim zaman eskiden daha rahat giderken şimdi çok az daha güçlü itelemek gerekiyor.. bunu yazmamın nedeni tekerlerin dönüşlerinin zorluğunu anlatmak adına...)

Son düzenleme:

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alışması lazım balataların yeni değiştirdiyseniz 1 hafta kullanının ve biraz sert fren yaparak kullanmanızı tavsiye ederim disklerde yeni olduğu için balatalarda hidrolik yağınıda bi kontrol ettirin fazla olabilir. kaliperlere boya vurduysanız oda aracın disklerini sıkar tecrübeyle sabittir :)

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer arka tarafın tuttuğunu düşünüyorsanız el frenini 5-10 defa biraz kuvvetlice kaldırıp indirin...

usayden

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arka fren ayarlarını birer kademe gevşettiler sıkıntı yok şu anda.. :eyv

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bakımın hayırlı olsun kardeşim,kampana ayarını fazla gerdirmişlerdir diyecektim ki son mesajında yazmışsın zaten...

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diskleri değiştirdikten sonra benzer bi durum bende de olmuştu hatırlıyorum ama sonradan kayboldu.

bartınlı erol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sert fren yapıp balataları yakmayın zamanla alışır