Fren problemi

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar. Son gunlerde farkettiğim sıkıştığım zaman acil fren yapınca aracin durma mesafesi uzadi. Abs devreye giriyor ama mesafe acayip uzadi. Hatta dun ışıklarda onumdeaniden duran araca neredeyse vuracaktim. Araba dur ayacak gibiboldu ama durdum. Fren balatası değişti. Ama oyle boyle degil mesafe. Birde frene basainca en az 2 3 cm lik bir alan bos.yani 2 santim basiyorum aracta hic bir etki yok. Sanki hiç basmamissin gibi. Yine servis yoku gözüktü Galiba

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar. Son gunlerde farkettiğim sıkıştığım zaman acil fren yapınca aracin durma mesafesi uzadi. Abs devreye giriyor ama mesafe acayip uzadi. Hatta dun ışıklarda onumdeaniden duran araca neredeyse vuracaktim. Araba dur ayacak gibiboldu ama durdum. Fren balatası değişti. Ama oyle boyle degil mesafe. Birde frene basainca en az 2 3 cm lik bir alan bos.yani 2 santim basiyorum aracta hic bir etki yok. Sanki hiç basmamissin gibi. Yine servis yoku gözüktü Galiba
Fren hidroliği özelliğini kaybetmiş olabilir.Kontrol edilmeli

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Coşkun abının dediği gibi hidrolik özelliğimi kaybetmiş olabilir veya seviyesi az olabilir. Bariz azalma olduğunda uyarı vermesi lazım ama kısmı azalma olduysa uyarıda vermeyebilir. Siz balatalarinizi taktirdiginiz yere bir gösterin. Bir diğer ihtimal de lastiklerden kaynaklanıyor olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik havalarına da bakın.

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Fren işi şakaya gelmez, baktırın bir an evvel.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şunu farkettim arkadaşlar; rampada durduğumda vitesi N ye yani boşa alıp el frenini çektiğimde araç kayıyor. Fakat el frenini çekip P ye aldığımda kayma yapmıyor. Frenler de iyi...

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi