Fren, sinyal ve geri vites için 79 ledli ampul

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu tip ampül almadan önce sanırım soketin tipini öğrenmek gerekiyor. şu BAY ile başlayan tipin 3 farklı çeşiti var bizdeki geri vites BAY9S sanırım. Aşağıda clio 4'den çıkarttığım geri vites ampülü var. Tam bilen varsa soket tipini çok makbule geçer :eyv

-120-degress-6-x-5W-High-Power-CREE-LED-Lens-Bulbs.jpg

VY0ygR.jpg

v4boQD.jpg

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren, sinyal ve geri vites lambasında bu ledi kullanacağınızı belirtiyorsunuz ancak, P21 5W ledini sadece park ve fren lambalarında kullanabilirsiniz. Ön sinyallerde PY24, arka sinyallerde PY21, geri viteste ise H21 kullanılmaktadır. Üstelik beğendiğiniz led canbus sistemi değildir ve sorun çıkaracaktır. Aliexpress sitesinde normal led değil de arıza vermeyen canbus sistem ledleri tarattığınızda, P21 5W'lerin çiftinin ücretsiz kargoyla 19-20 dolar civarı olduğunu görürsünüz. Beğendiğiniz led clio4 ler için uygun değildir. Eğer canbus led siparişi verirseniz satıcının yıldız sayısına, ücretsiz kargolamalarda teslimat süresine dikkat ediniz. Teslimat süresi 60 gün olan hiç bir malı sipariş etmeyiniz. 2-3 dolarlık ucuz siparişleri genellikle 60 günlük teslimatla, daha ucuza gönderiyorlar fakat Post Track sitelerinden bunların takibi yapılamıyor. Seçtiğiniz ürünün teslimat süresi yazmıyorsa ve 45 günden fazlaysa ürünü o satıcıdan değil, birkaç dolar fazla verip başka bir satıcıdan seçiniz. Nereden biliyorsun dersen, 2,5 ay önce 5 dolarlık bir saat siparişi vermiştim. Teslimat süresine dikkat etmemiştim. Meğer teslimat süresi 60 günmüş, sonradan fark ettim. Ucuz sevkiyat statüsünde olduğu için siparişim şu an nerede takip edemiyorum. Zaten teslimat süresi geçti. Uyuşmazlığa gittim, ek süre verdim. Bakalım ne olacak. 2 yıldır Aliexpress kullanıyorum. Bu dikkatsizliği ilk defa yaptım. Halbuki aynı saat 1 dolar fazlasına başka bir satıcıda varmış ve 39 gün teslimat süresine sahipmiş. (Takipli teslimat) İyi günler dilerim.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren, sinyal ve geri vites lambasında bu ledi kullanacağınızı belirtiyorsunuz ancak, P21 5W ledini sadece park ve fren lambalarında kullanabilirsiniz. Ön sinyallerde PY24, arka sinyallerde PY21, geri viteste ise H21 kullanılmaktadır. Üstelik beğendiğiniz led canbus sistemi değildir ve sorun çıkaracaktır. Aliexpress sitesinde normal led değil de arıza vermeyen canbus sistem ledleri tarattığınızda, P21 5W'lerin çiftinin ücretsiz kargoyla 19-20 dolar civarı olduğunu görürsünüz. Beğendiğiniz led clio4 ler için uygun değildir. Eğer canbus led siparişi verirseniz satıcının yıldız sayısına, ücretsiz kargolamalarda teslimat süresine dikkat ediniz. Teslimat süresi 60 gün olan hiç bir malı sipariş etmeyiniz. 2-3 dolarlık ucuz siparişleri genellikle 60 günlük teslimatla, daha ucuza gönderiyorlar fakat Post Track sitelerinden bunların takibi yapılamıyor. Seçtiğiniz ürünün teslimat süresi yazmıyorsa ve 45 günden fazlaysa ürünü o satıcıdan değil, birkaç dolar fazla verip başka bir satıcıdan seçiniz. Nereden biliyorsun dersen, 2,5 ay önce 5 dolarlık bir saat siparişi vermiştim. Teslimat süresine dikkat etmemiştim. Meğer teslimat süresi 60 günmüş, sonradan fark ettim. Ucuz sevkiyat statüsünde olduğu için siparişim şu an nerede takip edemiyorum. Zaten teslimat süresi geçti. Uyuşmazlığa gittim, ek süre verdim. Bakalım ne olacak. 2 yıldır Aliexpress kullanıyorum. Bu dikkatsizliği ilk defa yaptım. Halbuki aynı saat 1 dolar fazlasına başka bir satıcıda varmış ve 39 gün teslimat süresine sahipmiş. (Takipli teslimat) İyi günler dilerim.

Bilgilendirme için teşekkürler

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ledler ile alakalı var mı bir gelişme wollky?

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ledler ile alakalı var mı bir gelişme wollky?

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir gelişme yok henüz gelmedi ama yukarda arkadaşın yazdığı açıklama tatmin edici oldu. Büyük ihtimal uyumlu olmayacak. Geldiğinde başka bir yerde kullanıcam artık..

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geldi mi ledler ? Bilgilendirme yaparsan aydınlatacağım Eskişehir'i :)

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ledler malesef gelmedi, kargo takibide yapamadım. Aliexpress te tartışma açıp durumu bildirdim. Satıcı geri ödeme yaptı. Tekrar araştırıp uygun olan modelini almayı düşünüyorum. Önceki mesajlarda arslan isimli arkadaşımız detayları paylaşmıştı..

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alacagın led mutlaka cree olsun wattı yuksek olsun bıraz daha yuksek yanar verımlı olur ampul duyunun seklı onemlı tırnak acısı cokda onemlı degıl tırnagın bırını hafıften zımparayla alırsın cuk dıye oturur sıkıntı da olmaz ama dedıgım gıbı seklı aynı olmak zorunda cok ucuz olanlara bakma ıse yaramaz helede smd led den uzak dur

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ledler malesef gelmedi, kargo takibide yapamadım. Aliexpress te tartışma açıp durumu bildirdim. Satıcı geri ödeme yaptı. Tekrar araştırıp uygun olan modelini almayı düşünüyorum. Önceki mesajlarda arslan isimli arkadaşımız detayları paylaşmıştı..
Bende araba için 3 tane ürün aldım ve gelmedikleri içinde para iade aldım. Acaba son olaylardan dolayı ürün girişlerinde sıkıntı mı oluyor acaba?

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende araba için 3 tane ürün aldım ve gelmedikleri içinde para iade aldım. Acaba son olaylardan dolayı ürün girişlerinde sıkıntı mı oluyor acaba?

Son olaylarla falan ilgisi yok. Aliexpress üzerinden satış yapan binlerce satıcı kişi veya firma var. Bunların maalesef bir kısmı kötü niyetli. Satıcı tarafından hiç gönderilmeyen bir ürün siteye baktığınızda kargolanmış veya postalanmış görünüyor. Zaten 1-2 ay içinde geleceğini bildiğiniz için takip bile etmiyorsunuz. Hele takipsiz posta ise, isteseniz de takip edemezsiniz. Ürün onay gününü geçirirseniz Aliexpress parayı otomatikman satıcıya aktarıyor. Aliexpres'in uyarı emaillerini takip ederseniz uyuşmazlık açabiliyor ve zamanında bir müdahale ile para iadesi isteyerek dolandırılmaktan kurtuluyorsunuz. Kötü niyetli bir satıcı her ay 10 dolarlık 100 satış gerçekleştirse, alıcıların yarısı ürünü takip etmeyip itiraz süresini geçirse, 10 dolar X 50 alıcı = 500 dolar eder. 25 dolar %5 Aliexpress komisyonu olsa, ürünü göndermeden, bilgisayar başında kazanılan 475 dolar temiz para. Bu anlattıklarımdan Aliexpress güvensizdir anlamı çıkmasın. Çünkü bu tip dolandırıcıları ayıklıyor sanıyorum. Beni de dolandırmaya çalışan bir saat satıcısı vardı. Şu anda bu satıcı sitede gözükmüyor. Demekki Aliexpress bu konuda duyarlı davranıyor. Bu tip durumlar Türkiye'deki internet pazar yerlerinde de oluyor. En ünlü pazaryeri alışveriş sitelerimizde bile faturasız, taklit, kullanma tarihi geçmiş, bozuk, garanti dışı ürünlerin satışı yapılabiliyor. Onun için Aliexpress'te aynı ürünün en ucuzunu değil, en makulünü sipariş edin. Siparişten önce ürünle ilgili geri bildirimleri mutlaka okuyun. Satıcının yıldız sayısına ve performans puanına bakın. Teslimat süresi uzun ürünleri sipariş etmeyin.