Fren sistemi hatası

Hakulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Clio 4 0.9 S&S 2012 model aracim var. Bugun sabah aracı çaliştırdiğimda Fren sistemi otomatik far start stop vs. Hatasi verdi Stop lambasi el freni lambasi Abs ve Asr isiklari surekli yaniyor. Direksiyon sertlesti. Servise goturdugumde cihaza bagladilar ve tam olarak sorunun kaynagini bulamadilar. 2 -3 gun kalmasi gerektigini belirttiler. Olabilecek sorunlar arasinda, Beyin Abs yi tanimiyor ve ya sarj dinamosu degisebilir dendi. Akum 6 aylik. Henuz. 1 ay once sanayide sarj dinamosunun bir parcasi degisti fakat sorun hallolmadi dinamonun degismesi gerektigi soylenmisti.yetkili servis Abs icin 5000 ve dinamo icin 3000 tl fiyat verdiler. Kablolardan degilse durum bu olur dediler. Sizlere sorum İzmir de bu sorunlari halledebilecek aracimi goturebilecegim iyi bir özel servis var midir? Ya da hangi yetkili servise gitmeliyim.

Hakulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aklima şu da gelmiyor değil. Sabah kendim kaputu açtiğimda tam motorun ustunde kedi tugu yumaği gördum.Acaba kedi girdi de bi soketi falan mi cikardi gectigi yerlenden diyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aklima şu da gelmiyor değil. Sabah kendim kaputu açtiğimda tam motorun ustunde kedi tugu yumaği gördum.Acaba kedi girdi de bi soketi falan mi cikardi gectigi yerlenden diyorum.

Soket çıkması gibi bir durum olsa gittiginiz servis fiyati kabul etmeseniz bile onu takar. Hatta bilgisinide verir size. Soketi takmadan samaz sizi. Başka bir sorun vardir buyuk ihtimalle.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hakulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisin indirimli fiyati 5170 tl dedigi beyni 750 tl ye izmir ata sanayi de özel renault serviste tamir ettirdim bir sorun kalmadi.

Hakulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkur ederim.