Fren sistemi kontrol ettirin-esc kontrol ettirin-yokuş kalkiş desteği kontrol ettirin

gungortaha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 2014 Clio 4 1.5 DCİ sahibiyim. Yaklaşık 1 ay önce "FREN SİSTEMİ KONTROL ETTİRİN-ESC KONTROL ETTİRİN-YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ KONTROL ETTİRİN" bu hatalarla karşılaştım. 1 metre ilerleyince lambalar ve uyarı söndü.

Bu gün sabah bir araç sürücüsü fren lambaların yanmıyor dedi ve elektrikçiye gittim. Fren müşürü arızası var dedi ve müşürü değiştirdim. Lambalar halloldu .Fakat yukarıda yazdığım uyarılar tekrar geldi. ESC lambası ve ingiliz anahtarlı servis lambası tekrar yandı. Bunlar kayıtlı uyarılardır dediler tabletle sildiler. 2 km ilerledim ve tekrar yandılar. Bu sorunları yaşayan oldu mu daha önce? Çözümünü bilen var mıdır? Kadrandaki lambalar şu şekilde hata mesajları Türkçe.

indir.jpg
url

Son düzenleme:

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam iyi bir elektrikçiye gidin. Anadolu yakasındaysanız Bostancı sanayide önerebileceğim elektrikçi var. (Mehmet usta).

Forumda benim de mesaj yazdığım benzer konu/konular vardı, bir göz atın;

1- akü kaynaklı olabilir
2- yağ müşürü ile ilgili olabilir
3- yakıt pompa müşürü ile ilgili olabilir

Ben dik yokuş çıkarken olmuştu, stop edince düzelip, tekrar ilerleyince yine olmuştu.
(Sonra 2 bin deviri geçince tekrarladığını tespit ettim. Sanırım o zaman yağ müşürü arızası demişlerdi).

Bir süre sonra tekrarladı,elektrik tesisatını kontrol ettik dediler.