Fren yapılınca ön takımdan ses geliyor garc diye ses geliyor. acil yardım ??

Cxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gelen ses tam dururken mi çıkıyor acaba? Keza bende de böyle bir sorun var viraj demirlerinden oldugunu düşünerek değiştirdim ama aynen devam ediyor. Tam dururken bildiğimiz karyola gıcırtısı çıkartıyor araç.

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gelen ses tam dururken mi çıkıyor acaba? Keza bende de böyle bir sorun var viraj demirlerinden oldugunu düşünerek değiştirdim ama aynen devam ediyor. Tam dururken bildiğimiz karyola gıcırtısı çıkartıyor araç.

aynen o ses işte :D bende viraj denge pabuçlarını değiştirdim,onlarda bi sıkıntı yok. ani durmalarda gıcırtı sesi var. çok sinir bozucu.

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sikinti bende de var arkadaslar.. Fren yaptiginizda tamemen durmaya 1-2 saniye kala gacirt diye bir ses geliyor. Ben balatalara bagliyorum, zaten hill holder devreye girdikten sonra ses yapmaya basliyor. Yarin sariyer de bulunan mais de ilk yas bakimini yaptiracagim, daha kurumsal ve direk mais'e ait servis olmasi nedeniyle orayi tercih ettim. Sorunu iletip çözüm isteyecegim, son durumu öğleden sonra paylasirim.
Iyi geceler

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sikinti bende de var arkadaslar.. Fren yaptiginizda tamemen durmaya 1-2 saniye kala gacirt diye bir ses geliyor. Ben balatalara bagliyorum, zaten hill holder devreye girdikten sonra ses yapmaya basliyor. Yarin sariyer de bulunan mais de ilk yas bakimini yaptiracagim, daha kurumsal ve direk mais'e ait servis olmasi nedeniyle orayi tercih ettim. Sorunu iletip çözüm isteyecegim, son durumu öğleden sonra paylasirim.
Iyi geceler

inşallah bu sorunumuz biran önce çözülür, bu konuyla ilgili bilgi bekliyoruz sizden :) teşekkürler

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar guzel haberlerim var:) MAIS'e ilk yas bakimi icin bıraktığım aracimi teslim aldim. Sorun balatalardanmis, balata bittigi icin ses yapiyormus garantiden degistirildi ve cok şükür suanlik tik yok. Ayrica MAIS in kendine ait olan istinyedeki showroom ve servis gercekten profosyonelligini konusturdu. Ben soylemeden kapi ayarlarindaki dengesizligi fark edip ayarlanmis ve yağlanmış. Rüzgâr sesi icin izalasyon yenilendi. Diger paket bakimlarini da yaptilar, motorun sesi degisti resmen:)) Eger benim gibi ince eleyip en ufak ayrintilara takiliyorsaniz, ozellikle ilk yas bakimlarinda 20-25 TL fazla verip yetkili servis yerine MAIS in kendisine ait olan servise gitmenizi tavsiye ediyorum. Kurumsallik ve profosyonellik kendini kapidan girerken farkettiriyor. Daha önceki deneyimlerime kiyasla kanitlanmis bir onerimdir.

Buarada aldigim bakim fiyatlari 340-400TL araliginda, MAIS e 380 TL odedim. Aracim 2013 model 0.9 Icon start&stop.

Iyi haftasonlari.

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese iyi günler :)

2012 model clio4 kullanıyorum. son zamanlarda farkettiğim bi olay var :) aracımla hareket halindeyken ani frenlemelerde veya park ederken ön taraftan garc diye bi ses geliyor ve can sıkıntısı yapıyor. sıkıntısı nedir ? ne yapılması gerek ?

(daha önce viraj denge pabuçlarını değiştirdim,kasislerden geçerken herhangi bi ses yapmıyor,sadece frenlemede sıkıntı var. )

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

günaydınlar, iyi pazarlar herkese :)
dün servise gittim. ama servise gidine kadar aracımla 80km yol yaptım.mekanikci usta ile birlikte araca bindik ve gezmeye başladık. fren yapıoruz ses yok,park ediyoruz ses yok :D kafayı yicem artık :D neyse tamam dedik sonra anladıkki, ben aracımı haftada 2-3 kere kullanıyorum,diğer günler aracım garajda yatıyor. havalarda son günlerde soğuk olunca aracla yolu cıkınca zaten fren balataları ve diski ısınmıyor,metallar soğuk oluor ve o yüzden ses yapıyormuş. saygılar :) ama başka bi sorun keşfettik,direksiyon kutusu :( en son iyileştirilmiş direksiyon ile değiştiren varmıdır ? iyileştirilmiş olduğunu nerden anlarız ?:)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
günaydınlar, iyi pazarlar herkese :)
dün servise gittim. ama servise gidine kadar aracımla 80km yol yaptım.mekanikci usta ile birlikte araca bindik ve gezmeye başladık. fren yapıoruz ses yok,park ediyoruz ses yok :D kafayı yicem artık :D neyse tamam dedik sonra anladıkki, ben aracımı haftada 2-3 kere kullanıyorum,diğer günler aracım garajda yatıyor. havalarda son günlerde soğuk olunca aracla yolu cıkınca zaten fren balataları ve diski ısınmıyor,metallar soğuk oluor ve o yüzden ses yapıyormuş. saygılar :) ama başka bi sorun keşfettik,direksiyon kutusu :( en son iyileştirilmiş direksiyon ile değiştiren varmıdır ? iyileştirilmiş olduğunu nerden anlarız ?:)

ihtimal dahilinde, balata değişiminden yırttın:) ayrıca z kullanılan araç diskleri oksit kir yapar temizlenene kadar hafif cızırtı da yapar ama çalışan araç içinden bu zayıf sesi duymak zordur

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ihtimal dahilinde, balata değişiminden yırttın:) ayrıca z kullanılan araç diskleri oksit kir yapar temizlenene kadar hafif cızırtı da yapar ama çalışan araç içinden bu zayıf sesi duymak zordur

servisteki usta istersen balataları değiştirelim dedi, ben gerek görmedim. artık araçta parça filan değiştirmek istemiyorum. direksiyon kutusunuda iyileştirilmiş olanla değiştireyim yeter. :) direksiyon kutusunun iyileştirlmiş oldugunu nerden anlıcam. ? yoksa boşuna söktürmeyi arabayı ?

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsedilen ses bende de var. Aracım 28.000 km de şimdi servise götürsem balataları garanti kapsamına sokarlar mı ? Yoksa bu kadar yol yapıldığı için aşınmış o yüzden siz karşılayın mı derler ?

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsedilen ses bende de var. Aracım 28.000 km de şimdi servise götürsem balataları garanti kapsamına sokarlar mı ? Yoksa bu kadar yol yapıldığı için aşınmış o yüzden siz karşılayın mı derler ?

birçok clio4 lerde erken aşınma nedeniyle indirimli değişim yaptılar. gerekçe olarak bu durumu öne sürerek şansını dene. ne koparırsan kar

Son düzenleme: