Frenden gelen ses

Espana

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

Aracımı alalı 6 aydan biraz fazla oldu. Son zamanlarda ( 3-4 gün ) frene bastığımda ıslık- uğultu gibi bir ses geliyor. Bu ses ilk defa oldu ve devam ediyor 3-4 gündür. Ancak frene biraz daha sert bastığımda gelmiyor, yavaşça bastığımda geliyor.

Frenler kesinlikle tutuyor o konuda bir sorun yok ancak bu gelen sesi anlayamadım. Bu ciddi bir sorun mudur? Başka birisi var mı bu durumla karşılaşan? Şimdiden teşekkürler.

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun Fren Balatlarinda Kardeşim , Bende Yeni Değiştirdim.. Yavas Bastiğimda Ses Oluyordu ve Bu Ses Balatanin Bittiğinin ve Artik Disclere Sürtmeye Başladiğinin Göstergesi Acilen Baktir Yoksa Discleride Değiştirmek Zorunda Kalabilirsin :eyv :eyv

Espana

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım. Abi peki araç daha 10.000 km de, normal mi bu kadar çabuk bitmesi?

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal Değil Aslinda , Bir Servise Baktir İstersen Belki Farkli Bir Sorun Olabilir Ama Anladiğim Kadariyla Balatlarda :eyv :eyv

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Arkalar kampana ise ayar yapilmasi gerek balatalarin bitmemistir.

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bittiyse de en az %70 ini Renault karşılıyor. 10.000 de balata mı biter de ve bastır.
baktırmanda fayda var yani

black3

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pompaladıkca artan bir uğultuysa westinghouse da olabilir.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın clio 4 olduğunu düşünüyorum ve balatalar konusunda sıkıntı var ve 10 - 15 bin aralığında biter durumda serviste balatalarını değiştir ve müşteri memnuniyetinde aradıklarında servisinden memnun ama yedek parça konusunda kalite den şikayetci ol ki renault mais bu konudaki sesin yükseldiğini görsün ve değiştirsin malzemeyi :eyv

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim fren olayı tamamen kullanmayla alakalı senin fren balataların bitmiş ve o yüzden disklere baskı yapınca ugultu yapıyor bence acılen gıt derım cunku bi zaman sonra frenlerin hiç tutmıcak ve frene bastıgında ugultu sesi ınanılmaz derecede artacak ve dısklerı bozacaksın

Espana

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pazartesi gideceğim servise randevu aldım. Ancak gariptir iki gündür ses kesildi bu sefer de :) Neyse yine de bir göstermekte fayda vardır tabii.