Frene basınca değişik sesler gelip fren tutmamasi

zeko_67600

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar megane 2 aracım var ve frenden yana derdim var. Çok ani frenlerde ve fren yaparken hafif çukura girdiğimde patır kütür sesler geliyor (ABD DEGİL) ve fren pedalı çok sert şekilde aşağı yukarı hareket ediyor. Ve fren de tutmuyor. Bu sesler metal metale sürtme sesi gibi ya da metal metale vurma sesi gibi. Başına gelen var mı. Bir yerde viraj demirinden kaynaklı buna benzer sorunla karşılaşan olmuş. Bu sorun yüzünden arabadan soğudum neredeyse. Diskler ve balatalar yeni değişti sayılır. Değişmeden önce de vardı değiştikten sonra da var.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracınızı frenci kontrol etti mi fren testi ( araç muayene deki gibi ) yapıldı mı ?

zeko_67600

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır frenci kontrol etmedi. Periyodik gittiğim ustama gittim (frenci değil) fren hidroligini değiştirdi yine duzelmezse ABS beynine doğru gidilir dedi.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hayır frenci kontrol etmedi. Periyodik gittiğim ustama gittim (frenci değil) fren hidroligini değiştirdi yine duzelmezse ABS beynine doğru gidilir dedi.
İşi fren sistemi olan ustalara gösterin aracı ABS beyni pahalı parçadır

zeko_67600

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim frenciye de göstereyim bakayım. Durumu da buraya yazarım işine yarayan olur

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun tez zamanda çözüm bulunması dileğiyle

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Teşekkür ederim frenciye de göstereyim bakayım. Durumu da buraya yazarım işine yarayan olur
Merhabalar sorunu çözdünüz mü acaba