Frene basınca direksiyonda titreme

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi 2015 model Clio aracım Frene bastığımda direksiyonda hafif bir titreme meydana geliyor. araç 9000 kilometrede iken garanti kapsamında fren balataları değişmişti . şuan 17 bin kilometrede Bu arızayı yaptı .. aracım otomatik .. Benim bildiğim fren balatası bitince bu titreme yapar ama 8000 kilometrede fren balatası biter mi .. servise Elbette gideceğim ama size bir danışmak istedim

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski toyotamda çok uğraşıp çözememiştim, ilk akla gelen fren disklerinin eğilmesi olacaktır zira sıcak disklere soğuk su değince eğilebiliyor. Diğer ihtimaller için aracınız çok yeni.

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet disk olma ihtimali yüksek .

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi 2015 model Clio aracım Frene bastığımda direksiyonda hafif bir titreme meydana geliyor. araç 9000 kilometrede iken garanti kapsamında fren balataları değişmişti . şuan 17 bin kilometrede Bu arızayı yaptı .. aracım otomatik .. Benim bildiğim fren balatası bitince bu titreme yapar ama 8000 kilometrede fren balatası biter mi .. servise Elbette gideceğim ama size bir danışmak istedim

Merhaba frene basinca titreme var ise bu disklerin eğildiğini belirtir. Belli hizlarda yapar bunu. Aracinizin garantisi var ise servise başvurun garantiden değişim yapabilirler. Yada sanayiye gidip diskleri tornadan eğriliğini aldirip yolunuza devam edin. Cok düşük bir ihtimal de disklerin bağlandığı poryolarda eğrilik vardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Disklerinizi değiştirin ve yeni üretim disk taktırın eski yatmış disk taktırmayın sakın.