Frenlerden gelen sürtme sesi

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar,

Aracımda bir kaç gündür düz yolda değilde yokuş aşağı frene bastığımda demire sürtüyormuş gibi bir fren sesi geliyor. Balatalarım servise götürdüğümde 5000-6000 km daha yapar dedi. Fakat ses çok rahatsız edici. Bu neyden olabilir?
Teşekkürler

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar,

Aracımda bir kaç gündür düz yolda değilde yokuş aşağı frene bastığımda demire sürtüyormuş gibi bir fren sesi geliyor. Balatalarım servise götürdüğümde 5000-6000 km daha yapar dedi. Fakat ses çok rahatsız edici. Bu neyden olabilir?
Teşekkürler

Benim aracta ayni durumda fakat sizinki gibi kazima sesi degilde sadece durmasina yakin yani durmaya 5-6 metre kala elektrik motorunun yavaslamasina benzer ses yapiyor. Servise gosterdigimde 10.000 daha yapar ses normal istersen degistirelim balatalari dedi. Bende bakima girince degistiririz dedim. Ama sizinki asiri ses yapiyorsa balatayi yine bi kontrol ettirin diske zarar vermesin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MUE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durmaya yakın aynı sesi çıkıyordu. Tam iyice balata diski kavrayacagı zaman yani. Disk falan bitikti. Değişince sorun kalmadı.

Bilmiyorum işe yarar mı ama, balata spreyi kullanın bi belki sesi keser.

ASUS_Z01BD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen balata spreyi kesiyor ama disk soğuk iken sıkın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
balata değişiminde 5-6 bin erken davranılabilir. ustalar genelde balata et kalınlığına bakıp fikir söylüyorlar. balatanın arkasındaki metal ve tutturma puntosu, incelmiş balatada frenlemede ses yapıcı ve disk üstündeki yıpratıcı baskıyı arttırır, kalın etli balatada bu baskı etkisi nispeten azdır

cüzdan durumun uygunsa beklemeyin erken değiştirin:)