G3 kangoo hakkında genel yorum ??

aksakal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renault kangoo 2016 extrem 110 luk yakıt çok yakması

kardeşler bende ocak 2017 kangoo 2016 extrem 110 luk aldım daha öncede 2014 90 lık vardı fakat yakıt konusu canımı sıktı , çünkü 2014 90 lıkla şehir içi en fazla 6.5 sehir doşıda 4.5 ortalamayla dolasırken yeni aldıgım 110 luk extrem 8.2 ile 8.5 arasında dolasıyor birde vites geçişlerinde devir saatini eco nun üstüne çıkarmadığım halde yanlış yaptıgım bir sey mi var yada araç daha 1800km de oldugundan mı bilmiyorum ama ölçü yeni arabadan dolayı çok yakıyor denirse 90 lık olanıda yeni aldıgımda 6.5 lardaydı
ikinci mevzu 90 lık şehir içinde daha seri geldi bana 110 lugun vites aralıkları çok kısa acaba ondan mı bu konuyla ilgili arkadaşlardan tecrübelerini ve önerilerini rica ediyorum

aksakal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ev aldıgımdan dolayı satmak zorunda kaldım,aracı begendiğimden yine aynısından almak istedim fakat 110 lugun daha seri ve az yaktığı söylendi renonun kendi sitesindede yakıt degerleri 90lıga göre daha azdı bundan dolayı tercih ettim ama şuanda 1800 km 8.5 yakıt ortalaması var aracın

aksakal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstad paşlaştığınız verilere bakarak bende 110 lugu aldım fakat fabrika verileri ile alakası yok

tanertalas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladim usta sıfır araclarin rodaj zamaninda normalden fazla yaktigi soylenir. 110 luga has bir durum olabilir diye dusunuyorum. Eco yu gösteren minik ucgen işaretinin az yukarısında eco icin az bir dilim daha var. Ben o dilimi gecmiyorum. O da 90 km / sn ye ye tekabul ediyor. Belki sizde farkli bir hiza denk gelir. Vites yukseltmelerde de ecoyu asmamak lazim. Yetkili bir agizdan yorum alin derim.

mehmet1212

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt yüksek gösteriyosa kilometreyi sıfırlayın sakin kullanın bi kaç kilometre o zaman düşecektir.
Bnde aynı yöntemi yapıyorum 5.9 a kadar düşürdüm ama yavaş yavaş tekrar yükseldi 7.5 civari fln şimdi sıfırlamadan önce 8.1 di babam bu duruma çok sinirlenmişti satıcam diyodu ama bn sıfırladıktan sonra 70-80 i geçmedim 5. Viteste tabii ki öyle bi yöntem kullanıyorum kendimce ;) ;)

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu ara hep bu konuşuluyor 105-110luklarin ortalaması. Ama şöyle söyleyeyim kullanım tarzı, coğrafya, trafik çok önemli. Ben kangoo mu ilk aldığımda 8.1leri görmüştüm aracım 85lik. Tabi o süreçte 3.5 4 bin devir arası vites değiştiriyordum birde habire geziyordum ve genelde yolda hızım 150nin altına düşmüyordu. Tabi sonra yakıt su gibi gidince normal kullanmaya başladım. Şu anda 5.5 civarlarında tüketim bazen 5.3lere kadar düşüyor. Oda hız sabitleyici ile biyere gidersem

tanertalas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet bu tarz araclari yüksek devirlere cikarmanin amaci yok yuk goturmek icin tasarlanmis araclar. Arabayi cok uzatip vites atmak cok yaktırıyor. 90km / sn den sonra eco dilimi sona eriyor o dilimden sonra da cok yakmaya başlıyor zaten.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
105 lik kullanıyorum sizdeki bizden bir sonra çıkan daha az yakan motor.Soğuk fark ettiriyor ancak daha önce aynı ortamda 90 lık kullanmışsınız.İlk rodajda biraz fazla yakıyor yani 7 ler görülebilir.Bizde de iki motor var 85 lik ve 105 lik.

Şimdi eco göstergesi düşük devire denk geliyor 110 luk motor alt devirde 90 lık gibi değil biraz geç toparlıyor erken vites değiştirince daha çok zorlanıyor .siz özellikle rodajda eco yu biraz geçerek vites değiştirin.Akıcılığı yakalayınca şehir içi 90 lık değerlerini uzun yolda daha aşağısını yakarsınız.Alışınca 90 lık ağır gelecek.