G3 kangoo jant lastik..)

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama efsane olmus abi yanagida bir iki tik uyuttugun zaman dehset olacagina eminim peki arabani yere paralellestirmek için ne yapmayi dusunuyosun?

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama efsane olmus abi yanagida bir iki tik uyuttugun zaman dehset olacagina eminim peki arabani yere paralellestirmek için ne yapmayi dusunuyosun?

arkalarda torsiyon var zannediyordum ama bildiğin amortisör yay var..sanırım coil amortisörlerle çözmek lazım..

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi peki yakit olarak ve lastik sesi olarak ne gibi farklar oldu ben 205/55/17 dusunuyorum ama yada 215 taban olabilir guzel jant bulursam kitapcikta yazan 205/55/16 da alabilirim bakalim sen ne onerirsin abi?

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi peki yakit olarak ve lastik sesi olarak ne gibi farklar oldu ben 205/55/17 dusunuyorum ama yada 215 taban olabilir guzel jant bulursam kitapcikta yazan 205/55/16 da alabilirim bakalim sen ne onerirsin abi?

açıkçası yakıt anlayacağım kadar artmadı çünkü lastik şu an orjinal çaptan 1 santimetre genişledi..taban epey genişledi fakat anladığım tek farklılık direksiyondaki hafif sertleşme ama oda muhabbeti yapılacak kadar bile değil..ama lastik yanağını 50 ye çıkarırsam mutlaka fark edecektir...ortalamam 5.2 şu an sanırım 5.5 gibi olur diye düşünüyorum o zaman..

lastik sesine gelince yaz lastiği pek farketmedi..ama bir arkadaş epey büyük bir jant lastik yapıp kapatmış boşluk kısmını o daha tuning tarzı bişey yapmış..dediğine görede lastik iç davlumbazlara çok yaklaştığı için ses biraz artmış..onuda davlumbazların içini araç içinde ses yalıtımı için kullanılan kauçuk kaplamış tek tarafı yapışkanlı öyle çözmüş ama ben oturup test etmedim..

Son düzenleme:

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
açıkçası yakıt anlayacağım kadar artmadı çünkü lastik şu an orjinal çaptan 1 santimetre genişledi..taban epey genişledi fakat anladığım tek farklılık direksiyondaki hafif sertleşme ama oda muhabbeti yapılacak kadar bile değil..ama lastik yanağını 50 ye çıkarırsam mutlaka fark edecektir...ortalamam 5.2 şu an sanırım 5.5 gibi olur diye düşünüyorum o zaman..

lastik sesine gelince yaz lastiği pek farketmedi..ama bir arkadaş epey büyük bir jant lastik yapıp kapatmış boşluk kısmını o daha tuning tarzı bişey yapmış..dediğine görede lastik iç davlumbazlara çok yaklaştığı için ses biraz artmış..onuda davlumbazların içini araç içinde ses yalıtımı için kullanılan kauçuk kaplamış tek tarafı yapışkanlı öyle çözmüş ama ben oturup test etmedim..

Anladım abi bilgilendirme için sağol tesekkür ederim peki 205/55/16 için ne diyosun görüntü olarak bir fark olur mu yada senin gibi yapsam ama 18 jant değilde 17 taksam hem görüntü acısından güzel olur hemde 50 yanak yaparım yakıt artmaz diye düşünüyorum 215 de taban düşünüyorum ne diyosun ?

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Jantlar çok yakışmış ,marka model nedir ?

Birde bu jantlara bu görünüme o basamaklar pek gitmemiş gibi ,basamaklar olmasa yerine güzel marşpiyel yapılsa daha hoş ve aerodinamik olur.

Ayrıca büyük jantların içinde daha da küçük görünen disklerde garip duruyor :) 19 jant kadjarlarda da durum aynı.

Jant modeli güzelmiş :eyv güle güle kullanın.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
@Entrepman bijon aralığı 5x108 degilmi ? Yoksa benmi yanlış hatırlıyorum.

34VR1415

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım abi bilgilendirme için sağol tesekkür ederim peki 205/55/16 için ne diyosun görüntü olarak bir fark olur mu yada senin gibi yapsam ama 18 jant değilde 17 taksam hem görüntü acısından güzel olur hemde 50 yanak yaparım yakıt artmaz diye düşünüyorum 215 de taban düşünüyorum ne diyosun ?

bence 17 ınch yanak 50 iyidir..fazlası motoru yorar diye düşünüyorum 90 hp iyi bir beygir gücü ama lastiği fazla büyütmek mantıklı değil..bu sefer hızlanman yavaşlar diye düşünüyorum..sollamalarda sıkıntı yaşatır...ama 17 inch jant ve 50 yanak konforunuda zayıflatmaz..ideal bence..

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Jantlar çok yakışmış ,marka model nedir ?

Birde bu jantlara bu görünüme o basamaklar pek gitmemiş gibi ,basamaklar olmasa yerine güzel marşpiyel yapılsa daha hoş ve aerodinamik olur.

Ayrıca büyük jantların içinde daha da küçük görünen disklerde garip duruyor :) 19 jant kadjarlarda da durum aynı.

Jant modeli güzelmiş :eyv güle güle kullanın.

jantlar bende beğendim ama 19 inc olsaymış aynı yanakta daha iyi dururdu diye düşünüyorum..motor 110 luk kaldırıyor yüksek inc jantı..yada aynı jant yanak 50 olsa da olur..amacım çamurluk boşluğunu doldurmak aslında
diskler büyütmeye kalkmak büyük modifikasyon gerektirir diye girmeyi pek düşünmüyorum..kaliperler uymaz disk değişir falan biraz kalın iş..
jant markası içinde JWC Whell yazıyor sanırım marka bu...

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Entrepman bijon aralığı 5x108 degilmi ? Yoksa benmi yanlış hatırlıyorum.

34VR1415

evet orjinal ölçüler 5x108 fakat benim aldığım jant 5x110 bijonlu ben araya flanş yaptım flanş 5x108 le araca montajlı lastiklerde 5x110 la flanşa bağlı ara aparat gibi bişey yaptım yani fotosunu koyabilirim istersen..

Son düzenleme: