Gaz Kesiyorum !!

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadir salim demişki k7m motor 6000de keser.Senin karadüzen lpg sistemin nedeniyle araba kesiciye girmeyip 6000i aşıyorsa, benzinli halindeki olması gereken kesici devri anormal gelmiştir.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladıgım kadarı ile gaz kesince bi süre devr güşüyo sontradan kendine gelio bu benzin pmpan bozulmak üzere olabilr yada beyinde bi sıkıntı olabilr gazda sıkıntı olmuyorsa buji bobin gibi ateşleme sisteminde arıza oldugunu sanmıyorum

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar gazdaki kesici ayarı ne olursa olsun kara düzen dahi olsa araba benzindeki max devrinde devir keser. Benim araçta böyle en azından. Aracın beyni ile alakalı çevireceği devir.

KEREM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0 benzin pompası taktık we sorun çözülmedi , geçen akşam aracım motorunu temizllettikten sonra boğaz kelebeğinin üstündeki bi soketten yaptığının farkına wardık =) soketi çekince düzeliyo , soket takıldığındaysa tam gaz yapsan bile motor kendini kasıp rölantiye kadar düşüyordu , soket şuan çekik az sonra sanayide çıkma soket bakıcam , akşamada soketin resmini eklerim =)

spaq61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yorumlarda izah ettim tüpte olmadıgını. tüpte zaten kesici olmadıgı için deviri sona kadar döndürüyor.
benzinde dip gaz 2-3 vites attım mı yapıyo sorunu. insallah benzin pompasıyla durumu kurtarırırmmm... olmadı kerem kardeşim gönderirse soket fotolarını cok iyi olur...

TUĞRA

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
büyük ihtimalle benzin pompası sorunu..

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Aracımı benzine alıp gazladığımda
5 dk sonra 6.000 devirden sonra gaz kesiyo:sinirli bi süre yavaşladıktan sonra kendine gelip tekrar gaz açıyo.:berbat
sorun ne olabilir acaba. geçen makasın ortasında kaldım tır biçiyodu beni tekrar aynı durumla karşılaşmak ürkütüyo açıkcası
benzin pompasından değildir çünkü pompadan olsa 6000den sonra devir artmaz orda kalır belki gazı pompalarsan falan biraz daha çıkar bobinden yada bujilerden olabilir bencede.. beyin olmasında :(