Gaz pedalı takılması

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkdaşlar aracım megane 1 coupe 2001

uzun süredir gaz pedalının ilk basma anında takılma sorunu var, pedala basıldığında bırakınca geri gelmesinde hiçbir sorun yok. bu sadece ilk basışta yapıyor ve ışıkta bekledikten sonra kalkarken trafikte sorun oluyor.

gaz telini değiştirdim sorun devam ediyor. sorunun yerini tespit ettim fakat ustalar gaz kelebeği komple değişeçek diyorlar. gaz kelebeğine bağlı gaz pedalı kablosunun bittiği yerde araca gaz vermeyi sağlayan bir parça var, bu dirsek şeklindeki parça pedala basınca sert bir şekilde takılma yapıyor. kaç kez wd40 sıktım gres yağı sürdüm ama düzelmedi. sizce çözüm yolu nedir.

saygılarımla.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam o dediğin parçaya pul atıyorlar veya değiştiriyorlar yetkili servise mi sordunuz ?

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok herhangi bir ustaya sordum. Bu pul atma nasıl bir şey. Tesk.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam k4m de nasıl bilmiyorum ama benim aracta gaz telinn kelebege takıldıgı pilastik parçanın gazı bırakında yaslandıgı bir yer var orda alyan tarzı bişey var onu çok sıkarsan gaz basılı kalıyo çok gevşetirsende kelebek çok kapandıgı için sonraki gaza basma olayında sıkışmış gibi takılıyo sert darbeyle basabiliyosun ama tam ayarını tuttrursan ne basılı kalır nede takılma yapar kelebek temizleme esnasında bende yaşadım aynı olayı hemen ayrını yaptık düzelttik benzer birsey olabir dırsek şeklinte plastık gaz telinn takıldıgı aparatın çok kapanmaması gerek kesinlikle kelebek değiştirmeyin boşuna masraf o dediğim yeri muakkak bulrsunz eger ordan değilse değiştrirn ama %90 ordandır

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zgn çok teskkurler yarın ilk iş bakacağım

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zgn çok teskkurler yarın ilk iş bakacağım

hocam k4m de nasıl bilmiyorum ama benim aracta gaz telinn kelebege takıldıgı pilastik parçanın gazı bırakında yaslandıgı bir yer var orda alyan tarzı bişey var onu çok sıkarsan gaz basılı kalıyo çok gevşetirsende kelebek çok kapandıgı için sonraki gaza basma olayında sıkışmış gibi takılıyo sert darbeyle basabiliyosun ama tam ayarını tuttrursan ne basılı kalır nede takılma yapar kelebek temizleme esnasında bende yaşadım aynı olayı hemen ayrını yaptık düzelttik benzer birsey olabir dırsek şeklinte plastık gaz telinn takıldıgı aparatın çok kapanmaması gerek kesinlikle kelebek değiştirmeyin boşuna masraf o dediğim yeri muakkak bulrsunz eger ordan değilse değiştrirn ama %90 ordandır

aynı sorun bende de var....