Gaz pedalında vitesi hissetmek (EDC)

gozcelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
1,5 yıldır captur kullanıyorum. Son 3 ayda bir durum dikkatimi çekti. Özellikle motorun henüz ısınmadığı zamanlarda gaza biraz yüklendiğimde (yan yoldan ana yola çıkarken mecburi gaz artışından bahsediyorum) gaz pedalında ayağımla vites dişlilerini hissediyorum. Sanki böyle arada dişli kaçırıyormuş gibi bir his. Kulakla duyulan bir ses olmuyor ama böyle minik takur tukurları ayakla hissedince huzursuz oluyorum.
Her zaman yapmadığı için de servise götürüp gösteremiyorum. Adam nasıl oluyor diye sorsa aynı durumu tekrarlatma (ve adamın ayağından o hissi alma) ihtimalim düşük.
1.5 Dci EDC kullanıyorum. Acaba vites yağı veya başka bir şeyde eksilme olmuş olabilir mi? (3-4 ay önce yıllık bakımı yapıldı). Kontrol etmem gereken bir şey var mı? Ya da EDClerde bu durum normal midir?
Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Teşekkürler.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende aracımı alalı 1.5 sene oldu Şuan 30500 KM de .Bahsettiğiniz gibi bir durum ile karşılaşmadım. Vites geçişlerini duymak bir yana hissedilmiyor bile.

Aracınızın garantisi var ise servise götürün derim en azından bilgisayara bağlayıp kontrol ederler.

Ben ufak bir sıkıntıda gidiyorum servise.Hatta ön sağ balatada düşük hızda fren yapında ses çıkıyor kontrol ettiler sıkıntı yok.Her gittiğimde balatalar için 5000 Km gider diyorlar 5000Km dolunca gelin çayımızı için kontrolünü yapalım diyorlar sağolsunlar.
Bende ne olur ne olmaz servise gidin derim.