Gaz pedalından tık diye bi ses geliyor

erh0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb arkadaşlar,aracımı hareket ettırıp 100m gittıkten sonra hergun gaz pedalımdam tık dıye bı ses gelıyo ve ayagımdada hıssedıyorum,aynı seyler sızlerdede oluyomu..aracım 2013 clıo 4 1.5dcı 90 hp ıcon.. yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler..

baristugsal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynisi bendede var ama ek bi guc oluyor gibime gelmiyor

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

erh0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah bi sıkıntı yoktur, ama aklımada takılmıyo değil..

halid51

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de oluyor ama sadece motorun ısınma zamanlarında olmasından ötürü sorun etmiyorum elbet bir mekanik durumdur bence

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb arkadaşlar,aracımı hareket ettırıp 100m gittıkten sonra hergun gaz pedalımdam tık dıye bı ses gelıyo ve ayagımdada hıssedıyorum,aynı seyler sızlerdede oluyomu..aracım 2013 clıo 4 1.5dcı 90 hp ıcon.. yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler..
bahsettiğiniz şey gaz pedalının sonunda mı oluyor?

erh0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok sonunda degıl,fazla veya az basmakla alakası yok, arkadaşın bahsettigi gibi motorun ısınmasıyla alakası olabilır belki ama sanki pedalın beyinle ve sistemle,sensörlerle ne alakası olabılır..inanın çözemedim

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Hiçbirşey Anlıyamadığımı ifaa edeyim.. :slc

Bu durum benim aracımda yok..!

Lakin Dip Gaz verildiğin'de hissettiğimiz 2 kademeden bahsediyorsanız o aracın tepkimesini arttırıyor
:eek:

erh0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dip gaz felan değil dostum, aracı çalıştırıp gidiyorsun ve 100-150m felan oluyo en fazla..düz yol, yokuş felan farketmiyo..benim anladığım motoru çalıştırdıktan sonra pedalla ilgili bi bişi oluyo belli müddet sonra..bi dene sende göreceksin..bi arkadaşımın megan 3 ü var ondada olmuş bu söylediğim..en sonunda servise gidecem heralde anlayabilmek için bu olayı

tugrul82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses bende de var araba 40km/h hızı geçince geliyo ilk çalıştırdıktan sonra benim tespitime göre