gaz yemiyor yardım

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Umarım sorun düzelmiştir.

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yarın sabah belli olur serkan şimdilik sorun yok gibi

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah oldu sonuç nedir? Düzeldimi?

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kelebek boğazının temizlenmesi manifold temizliği bayağı bir işe yaramış (manifold leş gibiydi) sorun azaldı tam anlamıyla geçti diyemem 1, 2 gazladıktan sonra hemen normale biniyor rölanti soğukken sapıtıyordu 2000 lere doğru o düzeldi ...o dediğin değerlere de bi ara baktıracağım test cihazına bağlatıp...

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kelebek boğazının temizlenmesi manifold temizliği bayağı bir işe yaramış (manifold leş gibiydi) sorun azaldı tam anlamıyla geçti diyemem 1, 2 gazladıktan sonra hemen normale biniyor rölanti soğukken sapıtıyordu 2000 lere doğru o düzeldi ...o dediğin değerlere de bi ara baktıracağım test cihazına bağlatıp...

zenginlik düzeltmesini bozuyor genelde aynı sıkıntıdan çok uğraştım valla.10 dk nı alır cihazla fazla bi iş yok.Hatalı beyinler silincek daha sonrada düzeltme yapılcak tamamdır.Üstüne lpg ayarı ohh gazlamaya devam

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onuda bi ara yaptıracağım ...bu işi egzoz yaptırdıkdan sonra yapsam değişr mi peki ayberk??

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekzozla pek alakalı değil ama oksijen sondan çalışmıyor ise değerleri bozman çok normal test cihaza bağlayıp ordan sondanın çalışıp çalışmadığnı bütün sensörlerini kontrol edersin sıkıntısı olan değişir.Resetleme yapılır ondan sonra teste çıktığında farkı anlarsın zaten:D

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ok anladım sağolasın

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun her geçen gün azalarak ortadan kalktı kelebek boğazı emme manifold temizlik ve conta değişimi gerekliymiş demek ...yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar:eyv

duran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yavuz bey ve ayberk0616 bey öncelikle iyi günler. bahsettiğiniz bu sorun 15 gün önce aldığım 2004 model 1,6 16 v dynamıc benzin&lpg olan aracımda 10 günden bu yana var. servis bir sorn yok dedi ve sadece boğaz gaz kelebeğini temizledi ama sorun devam ediyor. lütfen bana yardımcı olurmusunuz. 0 505 481 33 48