gaza basınca balatadan gelen ses

Liberta50

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tekrar merhaba. araçtan gelen ses devam ediyor. önce özel bir servise gitmiştim onlar balata olabilir dedi ama ben dikkatli dünleyince egzozdan geldiğini abladım. sonra bir egzozcuya gittim adam egzozu bir iki saladı yerinden cıkmış dedi ve 2 dk da para almadan gönderdi. bir kaç gün sonra ses gelmeye tekrar başladı.bu egzozcuya gitmeden önce 2.000 devirde sürekli yapan ses 1500-2000 arasına değişen devirlerde gelmeye başladı. bugün başka bir egzozcuya gittim ve egzozda sorun yok ses egzozdan geliyormuş gibi ama egzoz susturucusunu değiştirsemde yinede gelebilir dedi. egzoz susturucusuna 350 tl dedi. bir önceki egzozcuda olanı anlattım tesadüf dedi. egzozcu turbodaki ses egzozdan cıkıyordur muhtemelen diye beni bir turbocuya yönlendirdi hafta içi gideceğim. ancak yakın zamanda özel bir serviste turboyu test ettler basıncında falan sorun yok dediler. aracın çekiş gücünde ve yakıt harcamasındada sorun yok şimdilik. bakalım turbocu ne diyecek bir türlü çözmedik sorunu.gelişmleri aktaracağım ki başkalarının başına gelirse umarım faydası olur