Gaza basınca titreme sorunu

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyla alakalı sorunu olupta çözen arkadaş varmı halen sorun devam ediyor

Bendede aynısı oluyor ve normal gaz verirken motorun deviri bir miktar düşerek (lpgde) yekiniyormuş gibi oluyor ve gaz veriyor kalkışlarda stop etmesinin temel sorunu bu maalesef. Bunun çözümünü bulanı görmedim ve bu yüzden ben normal olarak karşılıyorum kalkış yapmadan önce bir miktar gaz verip öyle kaldırıyoruz aracı böylece stop etme sorunundan kaçınmış oluyoruz ama motora zarar veriyormu emin değilim bende çünkü motoru zorluyormuş hissiyatı oluyor. Gaz enjektörlerinden çıkan silindirlere dağılan hortumların uzun olabileceğini söylemişti bi ara birisi ama benim enjektör kortumlarım öyle çok uzunda değil ama yapıyor sadece bi gaz ayarı yaptırdığımda düzelmişti ama sonra tekrar geri bu sorun devam ediyor. Belki gaz filitrenden dolayı da kaynaklanabilir ama emin değilim ve o gaz verirken gelen tıs sesi normaldir benzinde de lpgde de yapar o sesi merak etme onun bir zararı yok

armagnac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkeze merhaba.Foruma yeni üye oldum ve paylaştığınız bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.Bahsedilen sorunların aynısı benim arabamda da var.Birkaç ustayla görüştüm ama cevap bulamadım. Çözüm bulabilen varmı ?

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkeze merhaba.Foruma yeni üye oldum ve paylaştığınız bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.Bahsedilen sorunların aynısı benim arabamda da var.Birkaç ustayla görüştüm ama cevap bulamadım. Çözüm bulabilen varmı ?

Çözümü bulabilen yok sanırım ama kendi açımdan bence bujilerden kaynaklı bir problem, lpg çok kuru yandığı için aracın normal orjinal bujileri ateşleme için uygun değil, bu nedenle iridium buji tam performans sağlıyor ama benzindeki performans düşüyor maalesefki. Ama bu olabilirmi olamazmı bilemem.