Geç çalışma

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar daha önce Clio 3 dizel aracım vardı onu sattım şimdi ise Megane 2 hatchback benzinli LPG li 2006 model expression araç aldım ancak İlk çalışma biraz uzun sürüyor bunun sebebi ne olabilir

frkanyavz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk aklıma gelen bujiler olabilir en son ne zaman değişti acaba veya kaç km önce.Sonrasında tüp sistemi ile alakalı olabilir belki.

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhabalar, benim aracımda 1.6 hb dinamik. Aynı problem bende de var. Bacanağım renault servisinde çalışıyor. Sebebi şuymuş: Araç devamlı LPG de kullanıldığından dolayı benzin pompası arızalanıyormuş. Tamamen bozulana kadar kullan dedi bana. Ama bu süreçte benzin deponda yarım depodan az benzin olmasın dedi. Ben de 1 yıldır o şekilde kullanıyorum. Sizin probleminizde aynı büyük ihtimalle.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, benim aracımda 1.6 hb dinamik. Aynı problem bende de var. Bacanağım renault servisinde çalışıyor. Sebebi şuymuş: Araç devamlı LPG de kullanıldığından dolayı benzin pompası arızalanıyormuş. Tamamen bozulana kadar kullan dedi bana. Ama bu süreçte benzin deponda yarım depodan az benzin olmasın dedi. Ben de 1 yıldır o şekilde kullanıyorum. Sizin probleminizde aynı büyük ihtimalle.

Merhaba sıralı sistem LPG lerde benzin pompası aslında düzenli olarak çalışır böyle olmaması lazım ama bunu şu şekilde anlarsınız aracı direk lpgde çalıştırın yine aynı şekilde uzun çalışıyorsa sorun büyük ihtimalle başkadır.