Geç marş alıyor

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 2001 1.4 rxt 16v araç sahibiyim aracımın benzin pompası arıza yapmıştı değiştirdik.Bu defa araç çalışıyor fakat yol bilgisayarında yakıtın kaç km götüreceği yazmıyor diğer göstergeler çalışıyor aracın çekişinde bir problem yok.Bir de araç geç marş alıyor bu sorun benzin pompası değiştikten sonra oldu.Servise götürdük aracın geç çalışması manyetik kaptör arızası dediler manyetik kaptör değişti bir kaç gün marş geç alır sonra düzelir dediler ama hala marş geç alıyor bazen ilk denemede uzun marş yapıyorum bazen de 2. 3. denemede alıyor.sorun değişen pompadan yada enjektör arızasından kaynaklanabilir mi yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen benimkide bozulmuştu gittim yaptırdım yemedi marş almıyordu araba çook zor kapıyodu :) depodaki şamadıranın bağlantı hortumları ısıyla geçme sökulup başka pompa takıldımı hele bide kafa tam tutmuyosa hortumdaki benzin basınç ı düşüyor arabada kolay kapmıyor haliyle.. iki seçeneğiniz var ya pompaya uygun onu bağlantı kafasını ve şamandıranın bağlantı bölümünü sıkı tutucak sağlam genleşmeyen sert bir hortumla yapacaksınız yada şamandırayla beraber alcaksınız pompayı.. ben o hortumu bulamadım uğraşmakta istemedim gittim set pompa aldım :) yalnız dikkat pompa şamandırayla orjinal mais olanına 800 lira gibi bi fiyat çekiyolar parçacılardan birebir aynı muadilini 260 liraya aldım.. tek marş sorun yok şu anda.. tamir ettirdiğim pompayla bi şey dikkatimi çekmişti;aracın 2 3 kere kontağını açıp kapatıp çalıştırırsanız biraz daha kolay kapıyor yalnız kışın çook çekersiniz geçmiş olsun şimdiden :(

Son düzenleme:

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gibi arızalarda orjinal parça kullanmanızı öneririm ayrıca geç marş alması bujilerden bobinlerden de kaynaklanabilir

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yeni bir şey daha farkettim araç giderken yoğun benzin kokusu geldi durdum arka koltuğu kaldırdım.benzin pompa şamandıra kapağının üstünden benzin atmış.usta pompayı değiştirdikten sonra pompa kapağını sıkamamış yada contası kaymış araç giderken pompa kapağından benzin atıyor.Yahu ne ustalar var kasapta yaptırsaydım daha sağlam olurdu.

Son düzenleme:

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
usta var usta var. adamı vezir edeniylede tanıştım maymun edeniylede.. o kapağı bile düzgün şekilde sıkamayan ustaya usta denmez... gerçi şimdiki ustalardada iş aşkı diye bi şey yok çoğu hep büyük işlerin peşinde motor yapsın üst kapak söksün kaza yapmış araç toplasın müşteriyle muhatap olmasın kaskosuyla muhattap olsun vb vb.. ufak tefek şeylerle uğraşmak istiyeni pek görmüyorum.. yapsalar bile yarım yamalak iş yapıyor bir çoğu...neyse :) yalnız o üst kapak tam sıkılmazsa benzin atmaz sadece içeri koku alır... ama sız kenarlarda çook miktarda benzin görüyosanız benzin hortumunu ek soketlerini kontrol ettirin derim..:)

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Depo dolu olduğu için şamandıra kapağının yanından atmıştı benzin.Bugün başka bir ustaya götürdüm kapağın boşluğunu alamamış dedi iyice sıktı şimdi ne benzin var ne koku.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni takılan pompada zayıf olabilir.. Sabah ilk marşta kontagı acıp mars yapmadan bekle kapat tekrar ac bekle 3-4 sefer dene pompa yeterince benzini yollat o zaman marş yap

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni pompada sorun olduğunu düşünüyorum.Kontağı açınca yaklaşık 10 saniye bir vızırtı geiyor sonra kesiliyor.ilk çevirmede marş almıyor aç kapa 3-4 kez yapınca alıyor.

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü benzin filitresi tıkalı olduğu için marş almıyormuş.Filitreden su bile çıktı kötü yerden benzin alınmış ve deponun dibinde tortu birikmiş.Pompada bu yüzden bozulmuş.Depo temizliği yaptırdım benzin filitresini değiştirdim.Şimdi hemen marş alıyor.