Gece gece uyuz oldum arabaya ...:(

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gündüz bi problem yoktu gece eve dönüyordum bir iki kez gazladım..sonra antalyayı bilen arkadaşlar migros alt gecitinde c5 biriyle saldık tam ayırcam araba 3 de 5binde gaz kesikiği yaptı.Eve gelesiye kadar bir 2 kez denedim aynı 5 bine geliyor bi gaz kesiyor sallıyor arabayı sonra bazen topluyor cok zorlamakta istemedim ama neden yaptı acaba alt devirlerde bişey yok 5 veya 5.500 civarı gaz kesikliği yapıyor.. :(

Aracım:Clio sport 1.6 16v k4m :(

Son düzenleme:

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pompa veya bobin arızası gibi duruyor motor soğukken kontrol etmenizde yarar var.. soğukken kesiciye kadar geliyor sıkıntısız çalışıyorsa bobinler arızalanmıştır. genelde motor sıcakken bobinler ısındığında elektirik geçmediğinde bu arızayı yapar ki ben bobinlerden olduğunu düşünüyorum..

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobinleri değiştirdim halen düzelmedi valeo aldım kalitelisinden yok kafayı yicem :(

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun...

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Severim böle konuları ::)ya yakıt yada elektirik

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçta lpg var mı?

lpg yok usta ya cins oldum.Bobinleri değiştirdim düzelmedi benzin enjektörlerinide yeni değiştirdik..ondanda yapması imkansız

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allah allah bi yerden bi şey geçmiyor ama ne :S kafaya bağladığınızdada bi şey çıkmıyodur tahmin ediyorum? ondada bi şey görünmüyosa ateşleme tertibatı ve pompayı kontrol ettirin geçmiş olsun :(

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ateşleme bobinlerini değiştirdim.benzin enjektörleride daha bir ayık yeni değiştirdim orginal fransadan geldi ya :(
Teferruatlı mevzu 5000 devire kadar hiç bi sıkıntı yok diyorsun, böle bir durumda bir şey eksik geliyor demektir bu da ya yakıt yada elektrik, acaba sensörlerde bişi varmı yakıtı onlarmı azaltıyor