Genel bakım ve vites sorunu

renault megane 81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar geçen gün sanayiye gittim eksikleri yaptırmak için ilk önce rotiller değişti,yağ ve antfriz koyuldu,egsoz değişti,vs aksam köye giderken arkadan bir ses geliyordu baktım tekerdenmi diye hayır değilmiş megersem usta egzosu iyi sıkmamıs egsoz sallanıyormus yoldo onu yaptırdım geldim bugunde merkeze giderken vitesin çok sertlestıgını gördüm geriye ve 1.cvitese cok zor atılıyordu sizce neden olabilir? Direksiyonda sertleşti hidroliği bitmiş olabilirmi sizce usta bişey yok diyor ama bence var direksiyon pompası temizlencek dedi ama temizlemedı sonra yaparız dedi müsayit değilmiş.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyon pompasının temizlendiğini ilk defa duydum.
arada sırada sıkılaşır gevşer, takılma bence

renault megane 81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon pompası temizlenecek dedi valla usta bana ama yapmadılar sonra gel dediler

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyon hiç dönmemeye kadar devam:p ben olsam temizletmezdim

renault megane 81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Temizletilmedi zaten suan ama hafif sallarken ses yapıyor bi sorunum daha var acil yardım ederseniz sevinirim aracım dururken vites atınca rahat atıyor ama biraz hareket halinde olsun ileri veya geriye bi vitese atarken özellikle 1.vitese cok zor atıyor sanki toros vitesi gibi gecen bi bakım yaptırdım 500 liraya ama her yeri dahıldı şimdi ezsos iyi takılmadı die götürdüm yapıldı 1 gün sonrada vites gitti

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabayı herkese, heryere kurcalattırmak doğru değil

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç belli bir hızın üzerindeyse 1. vitese geçmez duracak kadar yavaşlayınca geçer kalkışlar dışında 1. vitesi kullanmamanızı öneririm. Benzer şekilde geri vitese de tamamen durunca geçer tamamen durmadan denerseniz cırlıyacaktır. Direksiyon sallayınca ses yapıyorsa ve sertleşmeye başladıysa direksiyon kutusu ömrünü yavaş yavaş tamamlamaya başlamıştır.

Bence ustanızı değiştirin daha düzgün bir usta bulun sizinki biraz baştan savma iş yapıyor galiba smile.png Ayrıca bu yapılanlara 500 lira çok fazla. Yağ ve antifiriz 100 lira, egzoz 100 lira, rotiller 60 lira. Maksimum 300 liraya yapılacak işler.