Genleşme kabındaki sıvı devirdaim oluyormu?

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 98 brodway aracım var amtifiriz ölçümü yaptıracağım yakın zamanda(300 km önce)genleşme kabına yarım litre su ilavesi yaptım ölçümde düşük gelirse genleşme kabından şırınga ile çekip antifiriz ilave etsem olurmu? Genleşme kabındaki sıvı devirdaim oluyormu oluyorsa bu ne kadar kaç km sürüyor?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Evet motor çalıştığı sürece genleşme kabindaki antifriz de devirdaim oluyor

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pekine kadar zamanda oluyor? Ben yaklaşık 300 km önce su koymuştum.diyelim derece düşük geldi genleşme kabından bir miktar alıp antifiriz eklesem olurmu? Bu koyduğum antifiriz ne kadar sürede devirdaim olur? Tekrar ölçmek için?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sistemdeki suyun komple birbirine karışması için termostat açması gerekiyor kabaca fan açacak kadar motor ısınsın yeterli
Genleşme kabından eksiltme yada ilave yapabilirsiniz sorun olmaz

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim

yunusyiya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildiğim genleşme kabının içindeki soğutma sıvısının devirdaim olması için 2 giriş olması gerekir yeni nesil araçlardaki gibi. Broadway gibi araçlarda ısınan suuyun genleşmesi için sistemi patlatmaması için ve aynı zamanda eksilen sıvının tamamlanması için kullanılır. Normal 70-75 derece gibiyken motor suyu genleşme kabındaki suya dışından dokunun 50 derece gibi bir sıcaklıkta olduğunu göreceksiniz bu da devirdaim olmadığını gösterir.