Geri görüş kamerası görüntüsü ciddi şekilde bulanıklaştı

DeepBaba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar, 2018 model 108.500 km'deki aracımızda geri görüş kamerasının çözünürlüğü git gide düştü, bulanıklaştı. Daha önceden internette bu tarz birkaç şikayet okumuştum. Forumumuzda da daha önceden bu konu konuşuldu mu bilmiyorum, baktım ama göremedim. Acaba bu durumu daha önceden yaşayan var mıdır? Değişim ya da onarım için neler gerekli? Servis garantiden değiştirir mi? Şimdiden teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar, 2018 model 108.500 km'deki aracımızda geri görüş kamerasının çözünürlüğü git gide düştü, bulanıklaştı. Daha önceden internette bu tarz birkaç şikayet okumuştum. Forumumuzda da daha önceden bu konu konuşuldu mu bilmiyorum, baktım ama göremedim. Acaba bu durumu daha önceden yaşayan var mıdır? Değişim ya da onarım için neler gerekli? Servis garantiden değiştirir mi? Şimdiden teşekkür eder, herkese iyi günler dilerim.

Merhaba,
Garantiniz bitmediyse sansinizi deneyin servisten yana ama garanti yoksa Befe beyin youtube kanalında bahsettiğiniz sorun ile alakalı çekmiş olduğu bir video var kloroform gibi bir buharla tekrar eski haline getiriyordu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Tansel Bey'in de bahsettiği gibi yenisi ile değiştirmenize gerek yok.
Aşağıdaki 2 videonun size yardımı olacaktır. Ben bu videolardan farklı olarak kendi aracımda sadece 2000 kum su zımparası ile sulu zımpara yaptım ve sonuç çok iyi.
Videolar:

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Ben de aracımda zımpara ve pasta cila ile çok iyi sonuç aldım. Sadece kamera değişimi yapan yerler var ama zımpara ve cila ile bir süre daha eldekini kullanmakta yarar var.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bence hiçbir zaman değiştirmeye gerek yok. Eğer kloroform yapamıyorsanız sadece 2000-2500 kum zımpara ve sonrasında gerek yok ama pasta yapabilirsiniz. Tekrar buğulanma yaparsa o zaman tekrar zımpara yapın ve kamera çevresindeki maskelemeyi iyi bir şekilde yapıp UV özellikli vernik sıkın. İnce bir tabaka işinizi görür. Vernik tam düzgün bir yüzey oluşturmazsa 2500 kum su zımparası ve tekrar pasta yapın. Tamamen arıza yapmadığı sürece kamera değiştirmek bence parayı boşu boşuna çöpe atmaktır.

DeepBaba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplarınız için teşekkür ederim, söylediğiniz yöntemleri deneyeceğim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Cevaplarınız için teşekkür ederim, söylediğiniz yöntemleri deneyeceğim.
Rica ederim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi