Geri vites lambaları çalışmıyor. Acil yardım.

e_sezairov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar. Başıkta gördüğünüz gibi bir sorunum var. sorun ilk olarak söyle başladı. aracı geri vitese aldığımda geri vites lambalarına bağlı sigorta yanıyordu. Böyle bir sorun geri vites müşürü ile bağlantılı olması pek mümkün gibi gözükmesede yeni bir müşür taktık fakat sonuçlar değişmedi ve yeni sigortayı yaktı. Aynı sigorta ayrıca başka birşeylere daha bağlı olduğu için birkaç aksam daha çalışmıyordu. (Hangileri olduğunu unuttum) Arka tarafta amplüller, bağlantılar yerinde sağlam ve temiz. Müşürün soketini sökerek soketin kablolu tarafında ölçüm yaptığımda 12V gerilim gözlemledim bu demektir ki müşür devreye girdiğinde sistem kısa devre oluyor. Sizce sorun ne olabilir? Geri vites ışıkları rölesindeki bobindeki bir arızadan dolayı kaynaklanablir mi?(Bugün rölesini buldum ve denedim hiçbir sıkıntısı yok) Uzun bir aradan sonra geçenlerde tekrar müşürü takıp denedim bu sefer sigortası yanmadı ama çalışmadıda tabiki.(Muhtemelen uzun süre deneseydim sigorta yanacaktı) İyice rölede diye düşünmeye başladım.(Röle sağlam) Yorumlarını bekliyorum. Ayrıca bu röle tam olarak hangisi oluyor acaba?(Bulundu) Yardımcı olabilirsneiz çok makbule geçer.

e_sezairov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü. Şeytanın aklına gelmez nereden olacağı. Selametle.

e_sezairov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam. Nedeni bir kişinin bile en azından fikir vermemesidir. Yardımcı olmaya çalışmamasıdır. Benzer sorunu yaşayıp yardım isteyenlere özelden anlatırım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Selam. Nedeni bir kişinin bile en azından fikir vermemesidir. Yardımcı olmaya çalışmamasıdır. Benzer sorunu yaşayıp yardım isteyenlere özelden anlatırım.
Fikrinize saygı duyuyorum fakat bence "iyilik yap denize at balık bilmezse alık bilir"