Geri vites lambası

terasus60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi forumlar arkadaşlar.

Dün farkettim ki Megane 2 HB Authentic aracımın geri vites lambaları yanmıyor. İkisi de yanmayınca aklıma müşür arızası geldi. Normalde bu araçlarda geri vitese taktığımızda yağışlı havalarda yağmur sensörü de açıksa (silecek kolu konumunu kastediyorum) arka silecek otomatik olarak çalışır. Arka sileceğim de çalışmadığı için olaya kesin müşür arızası gözüyle bakıyorum çünkü mantıken arka sileceğe elektrik geri vitese takınca ancak müşür ile gelir diye düşünüyorum. Teşhisim doğru mudur? Eli az çok anahtar tutan birisi olarak müşürü kendim değiştirebilir miyim. Sol ön lastik sökülerek müşüre ulaşıldığını videolardan gördüm de şanzuman işin içinde olunca çekindim işten açıkçası. Hani bunun yağı var, sızıntısı var falan. Bi uzman yardımcı olursa memnun olurum.

terasus60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de aklıma motor içi sigorta paneli geldi. Şemada geri vites lambası için bir sigorta görünüyor ama sileceğin elektriğini de keser mi bilemedim. Geri vites dışında arka sileceği çalıştıramıyorum çünkü döner kontaktörüm orijinal değil. Sedan arabadan çıkma tamir görmüş parça.

Dervis2007

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün park sensörü takarken benimde geri vites lambalarının da yapmadığını fark ettim. İnşallah sorun müşürde değildir

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

terasus60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün park sensörü takarken benimde geri vites lambalarının da yapmadığını fark ettim. İnşallah sorun müşürde değildir

Size de geçmiş olsun. Park sensörü çalıştı mı peki? İki lambanın da aynı anda patlaması büyük tesadüf ya da ciddi bir elektrik arızasıymış gibi geliyor bana. Sorunun tesisattan çıkmasındansa müşür arızası olmasını tercih ederim ben :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Size de geçmiş olsun. Park sensörü çalıştı mı peki? İki lambanın da aynı anda patlaması büyük tesadüf ya da ciddi bir elektrik arızasıymış gibi geliyor bana. Sorunun tesisattan çıkmasındansa müşür arızası olmasını tercih ederim ben :)

Katılmamak mümkünmü :)

terasus60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü. Problem tahmin ettiğim gibi müşürdeymiş. Geri vites müşürü değişti sorun kalmadı. İlgilenen herkese teşekkürler. İyi forumlar.

Son düzenleme:

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü. Problem rahmin ettiğim gibi müşürdeymiş. Geri vites müşürü değişti sorun kalmadı. İlgilenene herkese teşekkürler. İyi forumlar.

Sorunun bu şekilde çözülmesine sevindim,ben komple tesisat yenilemiştim :))

Dervis2007

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Müşür nerede acaba. Benim sorun devam ediyor.
Park sensörü çalışıyor. Çakmaklik dan elektrik akım. Arkaya veya öne yaklaşınca çalışmaya başlıyor.

terasus60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun bu şekilde çözülmesine sevindim,ben komple tesisat yenilemiştim :))

Ondan çok kormuştum ama neyse ki müşür çıktı. Size de geçmiş olsun.