Geri vitesten çıkan ses

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayi bugün park yerinden çikarke o kadar geri vitese takdim ettim ses gelmedi biraz kullandim 40km civari bisey 3000.40000 devirde genelde yüksek viteste eve geldim vitese sokuyor ses çıkiyor debriyaji köklüyorum artik debriyaj dişari firlicak :) takiyorum yine ses çıkiyor bi türlu normal şekilde sokamadim araç vitese giriyor ama sesli bi şekilde cııırt diye bir ses ayar oldum şanzumana zararı var diye biliyorum dahada sinir oluyorum bunun nedeni nedir acaba nasil cözülur bu sıkintiyi yasayan varmi

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayi bugün park yerinden çikarke o kadar geri vitese takdim ettim ses gelmedi biraz kullandim 40km civari bisey 3000.40000 devirde genelde yüksek viteste eve geldim vitese sokuyor ses çıkiyor debriyaji köklüyorum artik debriyaj dişari firlicak :) takiyorum yine ses çıkiyor bi türlu normal şekilde sokamadim araç vitese giriyor ama sesli bi şekilde cııırt diye bir ses ayar oldum şanzumana zararı var diye biliyorum dahada sinir oluyorum bunun nedeni nedir acaba nasil cözülur bu sıkintiyi yasayan varmi

Aracınızın debriyaj baskı balatasında sıkıntısı olabilir,vites halatında sorun olabilir yada hangi viteste sıkıntı var ise senkromeç aşınması vardır senkromeç ve yayını değiştirmek zorunda kalabilirsiniz !

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Yok abicim ne zararı olacak ses çıkartmayan şanzımana şanzımanmı derim ben cartlayacak curtlayacak yoksa ayar oluruz biz renocular gayet normal aynen öyle devam et hatta daha çok ses çıkartmaya bak o kendini bilmez dişliler yerine otursun haddini bilsin hatta dahada güzeli 5 de giderken 120 filan style tak 1 e küt diye çek ayağını debriyajdan ses mes kalmaz ohhhh beee sende kurtulursun bende :))

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hahahahha işde geçen bu sorun yüzünden ustaya gittim bu kronik sorun dedi yolladi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Yok abicim ne zararı olacak ses çıkartmayan şanzımana şanzımanmı derim ben cartlayacak curtlayacak yoksa ayar oluruz biz renocular gayet normal aynen öyle devam et hatta daha çok ses çıkartmaya bak o kendini bilmez dişliler yerine otursun haddini bilsin hatta dahada güzeli 5 de giderken 120 filan style tak 1 e küt diye çek ayağını debriyajdan ses mes kalmaz ohhhh beee sende kurtulursun bende :))
:D

geri vitese takarken debriyaja bas ayağını çek sonra dibine kadar tekrar bas araba hareket halinde olmasın tak geriye ses falan gelmez.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç durmadan ileri geri vitese atıyorsanız o sesi çıkarıyor debraja tam basmayıncada cıkarıyor bir kaç defa denk geldi yanlışlıkla daha dikkatli davranıyorum.

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bügün usta bakdi debriyaj telini degistirelim dedi bende tamam dedim elim müsait degildi ben seni cağıririm dedi biseyler yapti araca 1. Vitese durmadan sokamiyordum şimdi 2 den 3 e atarken dalginlikla 1 e soktum ve girdi aslinda girmemesi lazimdi ama ne yapti ki böle oldu

Moderatörün son düzenlenenleri: