Golf 5 1.6 FSI nasıldır?

ArtvinLi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sa iyi günler cümleten.

2005 model golf 5 1.6 FSI almayı düşünüyorum.122.000 de füme comfortline.
10 airbag asr abs esp hız sabitleyi 2 yönlü digital klima mevcut.Değişensiz hasar kayıtsız sadece sağ ön çamurluk boyalı.Lpg siz 6 ileri vites
Fiyatı 34.500 tl
Şimdi sıkıntım bu FSI motorlar için iyi şeyler demiyorlar uzak diyorlar.Sizlerden çok ricam bana bilgi akıl vermeniz...
Şimdiden teşekkürler...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Geçen gün bir arkadaşım 2016 Golf 1.4 Tsi modelini aldı. Felaket çekişi var koltuğa yapıştırıyor. Ortalama 6.5 LT falan yakıyor bilgisayara göre. Yalnız bu TSİ ve FSİ motorlar sanırım LPG ile uyumsuz aralarındaki farkta TSi de turbo var. İnternette bu motor hakkında araştırma yapın, kullananlara danışın öyle karar verin bence.

Son düzenleme:

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
FSİ motorlarların uyumlu LPG leri 4.000-6.000 TL arasında takılıyor ve %100 LPG değil benzin karışımlı yakıyor diye biliyorum.
TSİ motorlarda bu problem yok LPG ye uyumlu diye biliyorum.

dtcagatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sa iyi günler cümleten.

2005 model golf 5 1.6 FSI almayı düşünüyorum.122.000 de füme comfortline.
10 airbag asr abs esp hız sabitleyi 2 yönlü digital klima mevcut.Değişensiz hasar kayıtsız sadece sağ ön çamurluk boyalı.Lpg siz 6 ileri vites
Fiyatı 34.500 tl
Şimdi sıkıntım bu FSI motorlar için iyi şeyler demiyorlar uzak diyorlar.Sizlerden çok ricam bana bilgi akıl vermeniz...
Şimdiden teşekkürler...

araç problemsiz bir araç. temiz düzgün bir ikinci el bulursanız sizi sağlamlık konfor olarak üzmez lakin fsi motor tsi motor dan önce piyasaya çıkmış ve kısa süre üretimde kalmış bir motor. benim şahsi düşüncem verimsiz bir motor çünkü çok yakıyor ama o oranda hızlanmaya sahip değil, lpg uyumu iyi değil ve pahalı. o kasa golf alacaksanız 1.6 olanını öneririm lpg uyumu açısından sıkıntı yaşatmaz size.

ArtvinLi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç problemsiz bir araç. temiz düzgün bir ikinci el bulursanız sizi sağlamlık konfor olarak üzmez lakin fsi motor tsi motor dan önce piyasaya çıkmış ve kısa süre üretimde kalmış bir motor. benim şahsi düşüncem verimsiz bir motor çünkü çok yakıyor ama o oranda hızlanmaya sahip değil, lpg uyumu iyi değil ve pahalı. o kasa golf alacaksanız 1.6 olanını öneririm lpg uyumu açısından sıkıntı yaşatmaz size.

ortalama 7,5-8 lt yakıt sarfiyatı var.Lpg uyumu ise 4-6 bin tl arasında lakin benzinde 7,5 lt 100 km de fazlamıdır

dtcagatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ortalama 7,5-8 lt yakıt sarfiyatı var.Lpg uyumu ise 4-6 bin tl arasında lakin benzinde 7,5 lt 100 km de fazlamıdır

verdiğiniz değerler fazla değil aslında bir çok araç için normal değerler, ben o aracı kullandığım 2006-2007 senesinde 10lt altına pek düşememiştim istanbul trafiğinde. araç içinize sindiyse hayırlısı olsun diyelim

ArtvinLi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
verdiğiniz değerler fazla değil aslında bir çok araç için normal değerler, ben o aracı kullandığım 2006-2007 senesinde 10lt altına pek düşememiştim istanbul trafiğinde. araç içinize sindiyse hayırlısı olsun diyelim

Eyw sağolasınız aracı ankara da kullanacağız o kdr trafik olmayacak o kdr çıkacağını düşünmüyorumda hayırlısı artık

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam bir benzin canavari, arkadasim 60 70 kurus yaktigini iddia ediyorduda inanmiyordum. Zar zor sattida kurtuldu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Blf motor genelde bunlar. Dedikleri gibi lpg takilnca rolantide lpg yerine benzin yakar. Bu nedenle tasarruf orani dusuktur. 1.6 denilen bse motor kadar saglam ve sorunsuzdur. Sadece her aracta oldugu gibi bobin arizasindan baska ariza ile karsilasmazsiniz. Trafiksiz sehir icinde sakin kullanimla 8lt benzin tuketimi yakalamisligim var. cok atak bir motor degildir. Otomatik alinacaksa 6ileri islak kavramali tip vardir. Ilk ciktiginda bu sanzimanda sorunlar vardi ama sonrasinda hepsi cozuldu. 7ileriye gore daha sorunsuz calisir suan.ayni motor jetta ve passat da da mevcut. Lpgye tam uyumlu olsa dusunmeden 1.6fsi passat variant alirdim bende.

Satarken ha diyince satilmaz lpg uyumsuzlugundan dolayi. Bunu bilerek aliniz.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba güzel araba içine sinerse al ama fiyatı fazla :/ abartmışlar gibi. Motoru atmosferik ama turbo gibi verim verdiğini söylüyorlar hız isteyince yakıyormuş ama memnun olan ve tercih eden bie güruh var lpg ile uyumluymuşta montajını yapanlar var.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi