Google maps veya yandex navigasyon kullanimi

tdumantepe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,
Haziran 2018 trafiğe çıkışlı Megane Sedan kullanıyorum. Bu versiyonda navigasyon yüklü olarak gelmedi ve artık gelmeyecekmiş.

Android akıllı telefonumundaki Google maps veya Yandex navigasyonu nasıl aracın ekranında görerek kullanabilirim?
Yardımlarınız için teşekkürler.

tdumantepe

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Telefonunuz usb kablo ile android auto/apple carplay aracılığı ile yansıtabilirsiniz.Yandex'i kullanmak mümkün mü bilmiyorum ama google maps'i yansıtabiliyorsunuz.

tdumantepe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dönüşünüz için teşekkürler. android auto carplay'i playstore dan mı indireceğim yoksa araçda yüklümü?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Araç ta akıllı telefon sekmesi var.Ancak usb ile bağlayınca otomatik açılıyor olması lazım.Siz telefonunuza indireceksiniz.Playstore dan indirilmiyor bildiğim kadarı ile.Benim aracımda android auto yok.O yüzden araştırmadım.Bilen arkadaşlar yazacaktır.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Android Auto(Android) ve Apple Carplay(İOS) telefonlarda bulunan araçlar için entegre multimedya sistemidir.Apple Car play için bir iphone sahibi olmanız yeterli. Android Auto içinse bu Programı marketten ya da lokasyon olarak Türkiye hala desteklenmiyor ise apk uzantılı dosyasını bulup uygulamayı kurmanız gerekli. Sonrasında USB Kablo ile program açık iken telefonda bağlamanız durumunda ekranda carplay ya da android auto bildirimi çıkacak. Üzerine tıklayarak kullanmaya başlayabileceğiniz gibi youtube da bunlarla ilgili videolara göz atmanız da faydalı olacaktır.

omerihm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Android auto uygulamasini telefona kurdum. 2017 model captur arac. Telefonu kabloyla bagladigimda ekranda birsey cikmiyor. Yardimci olabolecek var mi bu konuda? Tesekkurler simdiden

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Android auto uygulamasini telefona kurdum. 2017 model captur arac. Telefonu kabloyla bagladigimda ekranda birsey cikmiyor. Yardimci olabolecek var mi bu konuda? Tesekkurler simdiden

R-Link sürümü 3.3.xx olması gerekiyor. Alt sürümler maalesef desteklemiyor.

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yandex.Navi CarPlay da açmıyor