Görkem'in R5 ine mantar Filtre uygulaması...

murat savcı

EL 3690/Megane ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar uzun süredir planladığım ama bir türlü fırsat bulup ta yapamadığım bir işti. Hatta performans açık hava filtresi ile ilgili bir kaç araştırma yaptım. Sağolsun Selçuk çok ilgilendi hatta kendi fitresini bile verdi.:eyv Yeni her zaman yenidir. Bizim karbiratör girişleri küçük olduğundan ek ilave hortumlarla birlikte aksarayda hortumcu Erdoğanın yolunu tuttuk Selçuk yerini tarif etmişti. Hatta hortumlamasın bizi dedim. :) hortumlar kendi imalatı temiz telli megane 2 lere uygulama yapılan hortumlardan koyduk. Selçuğun söylediği gibi hem çok tatlı bir ses hemde çekiş yükseldi:) Ayrıca temizlenmeside çok basit. Tavsiye ederim.
Maliyet açısından;
Mantar filtre 20.00 TL
Hortumlar ve kelepçeler 35.00 TL

Görkem

Bilgi Girilmemiş
​Bu arada Hakan ın arabaya devir saati aldık. Sanırım montajını yapınca fotoğrafları paylaşır.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sese fazla kaptırma kendini, cebinden benzin olarak çıkar ona göre...:D
Erdoğan'ın hortumları çok iyidir bizde ordan çok hortum aldık...:eyv

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende orjinal hava filtresini boydan boya yararak..Açık hava filtresi haline getirdim..Karbüratörcüm hava filitresi kapalı şekilde çok yakar nefes almaz dedi..Şu anda hem iyi nefes alıyor hemde performans olarak daha iyi ama ben zaten yavaş kullanıyorum..Benzin açısından...

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Sese fazla kaptırma kendini, cebinden benzin olarak çıkar ona göre...:D
Erdoğan'ın hortumları çok iyidir bizde ordan çok hortum aldık...:eyv
ha unutmadan kısa bi testini yaptık basınca benzini içiyor. Basmayınca tık yok saol tecrübene emmi :eyv geri kalanı RSİ a saklıyoruz.

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu mantara bağlanmıştır tecrübeyle sabit...:D

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hay maşallah süper olmuş hortumları sorucaktım bende çok iyi olmuş hortumlar :) hayırlı olsun faruk abi ama bence çok etkili bişey olmamıştır bu işlem ses olarakta merak ettim video çekebilirsen süper olur faruk abi ;)