Gösterge Bölgesinden Gelen Ses??

hrz_20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğniz sesin aynısı bende de var saniye atarmış gb ses yapıyor bende ki ses araç soğukken yapıyor gb çözüm bulur paylaşrsanız sevinirimm servis bilgisi uygulama bilgisi teşekkürler
bendeki sesi de genelde sabah saatlerinde duyuyorum yani soğukken,demek ki kronik yeni bir sorunumuz daha var.

boran138

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar o saat sesi kaputun altindaki sigorta kutusundan geliyor denmisti, ses gelirken sigorta kutusuna bir bakin isterseniz

Yiğit Özcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klape motoru

İlk dönemden beri mevcut bir sorun çözümü mevcut, "kalorifer klape motoru" değiştirerek sorun halloluyor, öncesinde bende bir yazılım denediler sorun olmayınca parça siparişi ile çözüldü , bir an önce servise gidin ve yedek siparişi verin, garanti dahilinde değişiyor normalde 700TL gibi bir ücreti var parçanın.

Özellikle 1,2.viteste dur kalk yaparken sürekli gösterge tarafından saat çarkları gibi mekanip bir çıtçıt sesler gelip duruyordu. Klima açıkken bu ses duyulmuyordu, sorunu klape motorunu değiştirerek çözdük.

icon4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk dönemden beri mevcut bir sorun çözümü mevcut, "kalorifer klape motoru" değiştirerek sorun halloluyor, öncesinde bende bir yazılım denediler sorun olmayınca parça siparişi ile çözüldü , bir an önce servise gidin ve yedek siparişi verin, garanti dahilinde değişiyor normalde 700TL gibi bir ücreti var parçanın.

Özellikle 1,2.viteste dur kalk yaparken sürekli gösterge tarafından saat çarkları gibi mekanip bir çıtçıt sesler gelip duruyordu. Klima açıkken bu ses duyulmuyordu, sorunu klape motorunu değiştirerek çözdük.

Bu sanırım kronik bir sorun
Bu şekilde cozuluyorsa bütün araçlar servise çağrılmalıdır

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu ses dun benim aractanda geldi. Gösterge panelinin arkasında saat varmis gibi bir ses geliyor. Özellikle vites değiştirirken ayak debriyaj üzerindeyken geliyor. Her zamanda gelmiyor. 10 kere denedim mesela 6 kere geldi :) bugün gün içinde servisle gorusecegim bakalim ne diyecekler

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu sorun için Eskişehir'deki yetkili servise gittim, Göstergeden değil, katalitik beyninden bir gelen ses olduğu söylendi. Usta ile de görüştüm. Bu hafta bir arac daha bu sorun ile gelmiş, o aracınkini garantiden değiştirecekler eğer ses kesilirse benim aracıma da uygulama yapılacak. Garantiden değişiyor, altını çiziyorum. Aksi halde parça 1450 TL.

Ses de böyle akrep yelkovan sesi gibi değil mi ? 15-35 KMH hızları arasında yapıyor benim araç. bu hızlar dışında o ses olmuyor.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu dun cozdum ben arkadaşlar. Goatergeden gelen saat sesine benzer bir ses vardi. Servis garantiden değiştirdi. Lakin parca fiyati 1450 değil 650 lira + işçilik. Faturasida burada :) dun değiştirdim ses kesildi.

5mQWzR.jpg

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Walla bana söylenen rakam o, ya bana öyle dediler ya da yanlış bir parçaya yöneldiler. Bilgilendirme için saol.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Walla bana söylenen rakam o, ya bana öyle dediler ya da yanlış bir parçaya yöneldiler. Bilgilendirme için saol.

Rica ederim.
Muhtemelen bi yanlislik olmuştur :)

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ankara mais te klape motorunun değişeceğini söylediler parça siparişi verildi bekliyorum henüz gelmedi enterasan olan bir usta klapeden değil demesine rağmen atelye şefi klape motorundan dedi umarım çözüm budur