Gösterge paneli hk.

mertoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba.2003 model 1.9 dizel kango 2 aracım var.Bildiğiniz üzere bu araçlarda devir saati yok.Bir üst model olan 1.5 dci modellerde yol bilgisayarı olmayan devir saatli gösterge panelinden aldım ancak soketler uymasına rağmen çalışmadı.Okuduğum bazı forumlarda uyacağı ve çalışacağı yönde bilgiler üzerine bu değişikliği yapmaya karar verdim.Ankara'da bu gösterge panelini aracıma takıp çalıştırabilecek bir usta bilen arkadaşlarım varsa yardımcı olmasını rica ediyorum.Teşekkürler.

mertoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için.Yaptığınız çalışmayı inceledim elinize sağlık çok güzel olmuş.Benim tek sıkıntım kullandığım aracın 1.9 motor olması ve bunlarda devir saatli modelde yok diye biliyorum.Sizin aracınız 1.5 dci ve bu araçlarda devir saatli olan modeller olduğu için fabrika tam olmasada kablo tesisatını çekmiş olabilir.Bahsettiğiniz Dr.No Çağatay arkadaşımıza mesaj attım onunda değerli yorumlarını bekliyorum.yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4 benzinlilerde devir saati olmayan kangolarda göstergeyi değiştirince devir saati çalışıyor bi arkadaşımız kangoosuna yapmıştı Donanımhaber sitesinde konusu vardı belki aldığınız gösterge panelinde sorun vardır...

mertoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paneli kontrol ederek aldım panelde sıkıntı yok sanırım aracın kablo tesisatıyla ilgili bir sıkıntı var ama bakalım çözebilecekmiyiz.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ince olan sokette kaç adet kablo var benimkinde 4 adet kablo vardı...

mertoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
panel şuan yanımda değil akşam kontrol edip cevabını yazarım.