Gösterge Paneli Sökme/Takma İşlemleri Yardım

HzrfnErkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba
Clio 3 1.5 Dcı aracımın gösterge paneli içinde toz vs. dolu fakat sökemedim. Nette araştırdım magene için var ama bizim Cliopatralar için bi net bilgi yok. Gösterge panelini nasıl sökeriz bilgisi olup yardımcı olan varsa çok teşekkür ederim.

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Sadece clio 3 icin kurulmuş başka bir forumda bunun ayrıntılı anlatımı var link bırakıyorum. Gecen sene bende burdan okuduktan sonra söktüm kolayca zor bir is değil. Ince duz uclu bir tornavida ile gösterge paneli etrafında ki siyah plastik parçayı sokuyorsun önce.aradaki boşluğa tornavidayı sok hafif kastır tırnakları yavasca çıkar. Siyah parcayi aldiktan sonra 4 tane vida var gosterge panelini tutan onlari da soktukten sonra direk cikiyor yerinden panelin arkasindaki soketi çıkardığında tamamdır. Ancak dikkatli yap hassas davran biraz çünkü tornavida ile kastirirken ezilme cizilme olabilir parca biraz hassas. Gösterge paneli camini da 4 tane tırnak tutuyor ama biraz zor çıkıyor bu saydam cam plastik olduğu icin zorlama fazla ben hafif citlattim :) http://forum.clioiii.com/viewtopic.php?f=64&t=347

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gösterge panelini sökerken tırnaklı plastik şapkayı kanırtınca tırnaklar çıkıyor 4üstte 4 altta tırnak var bende üst tarafı skünce yukarı ileri iterek çek geliyor fakat tırnaklara dikkat et kırılıyor tırnaklar çok hassas