Göstergeyi temizledim hızı fazla gösteriyor.

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar forum daki arkadaşların yardımıyla göstergeyi söktüm temizledim herşey normal di ,sonradan dikkat ettim hızımı fazla gösteriyo yani 20 km ile gidiyorum ama 40 km gösteriyo.acaba nedendir ?

speedy gonzales

Salih AYKUT,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gösterge Çubuğunu Söktünüzmü Temizlerken ?
Çubuğun son dibe düştüğü yeri çok iyi ayarlamanız gerekiyordu buna dikkat etmediyseniz yanlış gösterir bu hatayı bende yapmıştım
göstergeyi tekrar söküp bulunduğu yerden biraz daha geriye taktım

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşım ibreyi son dibinde iken takıyorum ama aynı hata devam ediyor.önce 20 km fazlaydı şimdi 10 km fazla gösteriyor.acaba ibrenin takılı olduğu manyetik bobin de mi bi hata var?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşım ibreyi son dibinde iken takıyorum ama aynı hata devam ediyor.önce 20 km fazlaydı şimdi 10 km fazla gösteriyor.acaba ibrenin takılı olduğu manyetik bobin de mi bi hata var?

bu işler çok sakat bi gösterge 1500 2500 arası yapmayın gözünüzü seveyim büyük masraflara yol açacak şeyler bunlar balata felan olsa neyse ama elektronik arıza yetkili servise gidin sorun bu şikayetinizi duyan gösterge değişecek der..

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben elektronik teknisyeniyim ama bunda çözemediğim kısım ibrenin kararsız kalması bazen kontağı açınca direk 10 km ye geliyor ,kapatıp tekrar açınca o km den başlıyor.çözecem ama bi dur bakam.

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İbre gevşemiş biraz sağa doğru çevirirsen sıkılır ondan sonra tekrardan 0'da sabitle kontak aç kapat aşağı düşmüyorsa problem düzelmiştir.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar forum daki arkadaşların yardımıyla göstergeyi söktüm temizledim herşey normal di ,sonradan dikkat ettim hızımı fazla gösteriyo yani 20 km ile gidiyorum ama 40 km gösteriyo.acaba nedendir ?

Aracı bi test moduna sokup deneyin birde

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kalibrasyon yaptırın sorun çözülür önemli birşey değil 1500 2500 de neymiş.

sescşmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu sabah itibariyle aracın göstergeleri düzeldi.ilginize teşekkür ederim.