GPS Araç takip sistemi tavsiye & Yorum

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Uzun süredir bu tip sistemleri araştırıyorum fakat çok tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım.
Biliyorsunuz geçen yıl çok sevdiğim aracım bazı şahsiyetsizler tarafından çalındı. Kaskom olmadığı için elimizden yapabileceğimiz hiç bir şey gelmedi.
hala aracın borcunu ödüyorum. Çok sinir bozucu bir durum. :sinirli
Şimdiki aracım kaskolu, fakat kaskoya başımdan geçenlerden sonra pek güvenemediğimden aracıma şu araç takip sistemlerinden alayım diyorum.
300-400 TL gibi bir fiyata satılıyor ve aylık 7-10 TL gibi bir fiyata 7/24 hizmet veriyorlar. Bazı firmalar ilk 2 yıl hizmet bedeli almadığını falanda söylüyor.
Araç kaskolu olsa da olamsa da En azından gps sistemi ile araç çalındığında aracın nereye gittiği konusunda çok yardımcı olacağı kanısındayım.
Bazı opsiyonlarla beraber uzaktan cep telefonu ile motor blokajı,kilitleme vs gibi özellikli olanları da mevcut. Aynı şekilde elektrik kesintisini,aracın yerden kaldırıldığı andaki ivmeyi, ani çarpma ve şiddet ölçme ve cep telefonuna mesaj gönderme, alarm verme gibi bir çok özellikli olanları var. Kısaca bu tip bir cihazın en azından hem psikolojik hem de güven duygusu açısından çok faydalı olacağı kanaatindeyim.

Aracında bu tip bir cihaz kullanan, tavsiye ve yorum yapabilecek arkadaşlarımız var mı?
Nasıl bir sistem önerirsiniz? gizlilik açısından ek bir akü ile falan farklı bir yere montaj olabiliyor mu?

Deneyimlerinizi bu başlık altında paylaşırsanız hem bana hem de benim gibi düşünen bir çok Üyemizi bilgilendirmiş olursunuz.

Çok teşekkürler.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf Abi'm bu araçtan bizim fluence'da şuan takılı araba babamdayken hemen gözetliyorum :)) araba bendeyken bakıyorlar mı acaba orası düşündürücü :D

her neyse soruna gelelim :) senin araçta zaten garanti bitmiştir araç elektrik aksam garantisinden çıkıyor dendi takacağımız zaman ama iş gereği taktırmak zorundaydık araba çalıştığı için fiyatı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim bizim gps i gördüğümde üstünde doblo yazıyordu hatta tahminen başka bir araçtan sökülmüş. yer olarak direksiyon tarafındaki içerde olan sigortaların oralara gizliyorlar bu cihazı yani bizimki orada takılı

bizim cihazda uzaktan bir şey yapma yok sanıyorsam zaten şirket kendisi taktığı için öyle cafcaflı bir şey olacağını sanmıyorum. günlük yapılan km yi,saat kaçta hareket ettiğini,kaç km hızla gidildiğini, ihlalleri, kazayı vs. gösteriyor. Hatta ben şöyle bir duyumda aldım takip sistemi olan araçların kaskosu daha ucuza geliyormuş diye ama sigortacıya gidip sormadım.

bu şirket işi olduğu için menüsü böyle ben yine de ekran görüntüsü yapayım

10445684_707461022632984_875011949_o.jpg

aşağı yukarı özellikleri böyle tabi ben bazı yönetim yerlerini kullanamıyorum ben de sadece şifresi var..

bu arada aracının çalındığı hakkında bilgim yoktu abi :( çok büyük geçmiş olsun piyasa şerefsizlerle dolu... ve de hala borcu bitmemiş bir araba.. :( inşallah eline sağ sağlim ulaşır abim.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında bu hizmeti zorunlu olmalı kasko firmaları kasko yapılan her araça takmalı bu da benim fikrim. Daha önce yusufun canı yandı gereksiz yere :(

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf Abi'm bu araçtan bizim fluence'da şuan takılı araba babamdayken hemen gözetliyorum :)) araba bendeyken bakıyorlar mı acaba orası düşündürücü :D

her neyse soruna gelelim :) senin araçta zaten garanti bitmiştir araç elektrik aksam garantisinden çıkıyor dendi takacağımız zaman ama iş gereği taktırmak zorundaydık araba çalıştığı için fiyatı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim bizim gps i gördüğümde üstünde doblo yazıyordu hatta tahminen başka bir araçtan sökülmüş. yer olarak direksiyon tarafındaki içerde olan sigortaların oralara gizliyorlar bu cihazı yani bizimki orada takılı

bizim cihazda uzaktan bir şey yapma yok sanıyorsam zaten şirket kendisi taktığı için öyle cafcaflı bir şey olacağını sanmıyorum. günlük yapılan km yi,saat kaçta hareket ettiğini,kaç km hızla gidildiğini, ihlalleri, kazayı vs. gösteriyor. Hatta ben şöyle bir duyumda aldım takip sistemi olan araçların kaskosu daha ucuza geliyormuş diye ama sigortacıya gidip sormadım.

bu şirket işi olduğu için menüsü böyle ben yine de ekran görüntüsü yapayım

10445684_707461022632984_875011949_o.jpg

aşağı yukarı özellikleri böyle tabi ben bazı yönetim yerlerini kullanamıyorum ben de sadece şifresi var..

bu arada aracının çalındığı hakkında bilgim yoktu abi :( çok büyük geçmiş olsun piyasa şerefsizlerle dolu... ve de hala borcu bitmemiş bir araba.. :( inşallah eline sağ sağlim ulaşır abim.

Sağol kardeşim, olan oldu artık kendimize göre tedbir almaya başladık. Sütten ağzımız yanınca.

Neyse, bu cihazları seninki gibi ya sigorta kutusu içine yada direksiyon altına koyuyorlar bunu da herkes biliyor. Hemen kesiyorlar tabi bağlantısını. O yüzden daha farklı bir yere ufak bir ups aküsü ile bağlamak daha mantıklı geliyor bana. Akünün bağlantısını bile kesse kendi aküsü en az 3 gün çalıştırır cihazı. Böyle bir sistem düşünüyorum bakalım. Biraz daha araştırmaya devam :)

(1.5 dCi ile mazot yakarak gönderildi.. Tapatalk)

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında bu hizmeti zorunlu olmalı kasko firmaları kasko yapılan her araça takmalı bu da benim fikrim. Daha önce yusufun canı yandı gereksiz yere :(

Bence de, hatta araç opsiyonlarına konmalı ki hırsılar yerini bulup hemen sökemesin. Fabrikasyon olarak gizlenirse bantta hayatta bulamazlar. Çok da caydırıcı olur.

(1.5 dCi ile mazot yakarak gönderildi.. Tapatalk)

ErCaN93

Ercan KUZU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi benimde aklima yattı taktirmak ama uzaktan müdahaleli olanlarin fiyatlari nedir acaba bi fiyat alan olursa buraya yazsın da bizde yaptirabiliriz :(

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar zamandan beri pek konu ile ilgili birileri çıkmadı. Arada güncel atmak lazım.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu henüz bu gün gördüm. Oğlum güvenlik kameraları ile birlikte araç takip sistemleri montajı yapıyor. Bu konuya açıklık getirmesi bakımından yorumlarını buraya eklemesini söylerim. Bakalım neler çıkacak.

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu henüz bu gün gördüm. Oğlum güvenlik kameraları ile birlikte araç takip sistemleri montajı yapıyor. Bu konuya açıklık getirmesi bakımından yorumlarını buraya eklemesini söylerim. Bakalım neler çıkacak.

Çok iyi olur abi :eyv

MFTAM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun Allah (c.c) Bir daha göstermesin inşallah. Benim sizlere önereceğim sistem Arvento Araç takip sistemi bununla aracınızı hem takip eder hem depo miktarını hem uzaktan durdurmayı araç içi ses kaydı görüntü kaydı yapabilirsiniz daha bir çok özelliği var isteğinize göre, şu an fiyatları tam olarak bilmiyorum ama her istediğiniz özellik ücrete tabidir, bununla birlikte turkcell veya diğer operatörlerden gps hattı almanız gerek.(Benim tavsiyem Turkcell :D )