Grand scenic 1,4 tce yakıt tüketimi ve ilk izlenimler

Broker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 20 yıldır araba kullanıyorum çok çeşitli arabalarım oldu ( enson 4 arabam 2007 honda civic 1,6 125 hp, 1998 micra 1,3 70 hp , 2003 bmw 520d 163hp, 2012 fluence 1,5dci 85 hp) naçizane bir mühendis ve 20

yıllık şoför olarak motorlardan az çok anlarım. Üç çocuk olunca normal otomobile sığmadığımız için alternatif ararken hasbelkader grand scenicle tanıştık. Çok hoşumuza gitti ailece. Özellikle 9 yaşındaki kızım en

arkadaki 2 koltuğa bayıldı. Biz de arabanın içinin çok ferah olmasını, yüksek oturma konumunu bluetoothtan iphonedaki müzkleri dinleyebilmeyi, iphonedaki navigasyonu kullanabilmeyi, bagajın büyüklüğünü çok beğendik

Son iki arabam dizeldi ve benzinli araba almayı hiç düşünmüyordum. Ancak bika otomotivde geçen ay çok cazip bi indirim yaptılar ve ellerinde kalan 2011 grand scenic 1,4 tce privilege ( cam tavan ve

navigasyon yok) 47000 tl ye verdiler. hem böyle bi arabaya ihtiyacım olduğu için ( ki bence sınıfındaki en güzel araba ) hem de Sıfır araba fiyatlarıyla kıyaslandığı zaman çok cazip geldiği için aldım. Çok da memnunum.

(sunrooflu arabam vardı ve nerdeyse hiç kullanmadığım için cam tavan cazip gelmedi. iphone da da navigasyon olduğu için ona da gerek kalmadı.) gelelim motora... Şu anda 1400 km yaptım 500 km ş.arası 900 km şiçi

ortalama 8,4 lt yaktı.

- ankara otobanında 50 km kadar 92 km sabit hızla gittim 6,8 lt yaktı

- yine aynı yolda 110 km sabit hızla gittim 7,4 lt yaktı

- ayrıca 90 120 ara hızlanması atmosferik motorlu ( örneğin honda civic 125 hp) bi araca göre çok çok daha iyi.

- sürekli çocuklarla olduğumuz için henüz basma fırsatım olmadı ama katalog son sürat değeri 195 km olduğu yazıyo bence de görür. Yaptığım zaman videoyu yüklerim.

- ancak sürekli ş.içi dur kalk trafikte yokuşlu ortamlarda kullanırsanız 12 lt yi buluyor

- dizel versiyonuyla arasında 15000 tlden fazla fark vardı. Ortalama yakıt tüketiminde arada yaklaşık 12-15 kuruş kadar fark var. Senede 15000 km yol yapan biri olarak yaklaşık 2000-2500 tl fazla ödeme demek.

- motorun kasaya göre zayıf olduğu söylentilerine kulak asmayın. Özellikle yokuş çıkarken inanılmaz. Gaza bastığınızda gerçekten çok çabuk hızlanıyor( altınızdaki arabanın 1500 kg ve yüksek olduğunu unutmayın)

- şimdilik aklıma gelenler bunlar fırsat bulursam resimler de eklerim.

atacanaslan

RK CLİO III,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız gayet iyi hayırlı olsun :)

tugay155

Kırşehir,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı ugurlu olsun benim de yakından teşhir etme fırsatım oldu scenıci gayet şık ve kullanıslı kazasız belasız kullanın

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Görüşlerini paylaştığın için teşekkürler,1.4 TCE düşünenler için oldukça aydınlatıcı olmuş...:eyv

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız sevdiğim modellerden geniş ferah güvelinilir ve bana göre spor bir görünümü var :)

humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kazasız belasız iyi günlere kullanın...

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
görüşler için teşekkürler. dur kalkda benimkide 10 lt. yakıyor. ş.içi pek farketmez. uzun yolda fark eder. ancak o kadar fazla km. yapmayışınızdan dizel araç almamanız sizin için akıllıca olurdu.

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Detaylar için teşekkürler. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.
verdiğiniz bilgiler oldkça detaylı teşekkürler. 1.4tce merak ettiğim bir motor.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha uzun yıllar keyifle kullanırsanız umarım.

paylaşım için teşekkürler :eyv