GT_LİNE Arabalar Hk.

yasargunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Gt line lara ait özel bir formda yer yok sanırım varsada ben göremedim sanırım

Son düzenleme:

tatarfigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gt line 1.6 dci 130 hp yakıt tüketimi verileri olanlar paylaşabilirse çok sevinirim.

BlueScreen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gt line 1.6 dci 130 hp yakıt tüketimi verileri olanlar paylaşabilirse çok sevinirim.

Meret yakıyor biraz üstadım.En minimize şekilde bütün eco modu kurallarına uyarak kullandığımda en düşük 6.5 gördüm buda bakımı yeni yapıldıktan sonra çıkan oran

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakin kullanım tüketimini test ederken bu noktalara çekebiliyorum 1 günlük işe gidiş dönüş sonucu oluşan rakamlar bunlar. (Ankara/ Eryaman - ODTÜ arası). Bunun haricinde eco modu kullanmıyorum ve çok da sakin sürdüğüm söylenemez dolayısıyla normal ortalamam bunlardan uzak tabiki hihi
Standart zamanda comfort ve duruma göre spor modda kullanıyorum ortalama 5.5 civarı.

IMG-20190418-WA0016.jpg

tatarfigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Benim bundan önceki 2 arabam renault idi. DCi a alışkın biri olarak son tercihimi 1.6 cdti 136 hp astradan yana kullandım. Arabanın yüksek yakıt verilerinden (Şehiriçi 7 litre) ve buna rağmen performansından pek memnun değilim. Sanırım aracın kilosundan ve turboyu daha geç açmasından kaynaklanıyor. Dci ın canlılığını çok arıyorum. Bunun için 1.6 dci gtline alma hedefim var. 1 2 test sürüşünde bulundum. Performansı gayet tatmin edici geldi fakat yakıt tüketimi bakımından biraz endişeliyim. Bu konuda farklı görüşler var. Umarım düşük yakıt tüketimi için (Maximum 6 litreler) aşırı sakin kullanmamız gerekmiyordur:)

selim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehir içi 5.2 lt falan yakıt gösteriyor. Araç megane sedan 180 bin kmde. Bizim bundan önce iki aracımız renoydu ve 1.5 dci olandı kullanmadan çok ön yargılı davranıp almaktan vazgeçtik ama şimdi iyi ki almışız diyoruz performans yakıt çok iyi piyasası 1.5 e göre zayıf ama alan tekrar satmak istemeyecektir.

tatarfigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında geniş arabaları sevdiğim için sedanı da düşünmüştüm fakat ağırlığından dolayı gözüm korktu. Şu an kullandığım astranın ağır olmasından dolayı düşük devirlerdeki çekişinin düşük olması ve de yakıtının yüksek olması ön yargılı olmama neden oluyor. 1.6 dci ile oldukça iyi bir yakıt ortalaması sağlamışsınız. Genelde sakin mi kullanıyorsunuz? Üst devirlerde eminim motor çok iyidir fakat araba alt devirlerde nasıl motor canlı mı?

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında geniş arabaları sevdiğim için sedanı da düşünmüştüm fakat ağırlığından dolayı gözüm korktu. Şu an kullandığım astranın ağır olmasından dolayı düşük devirlerdeki çekişinin düşük olması ve de yakıtının yüksek olması ön yargılı olmama neden oluyor. 1.6 dci ile oldukça iyi bir yakıt ortalaması sağlamışsınız. Genelde sakin mi kullanıyorsunuz? Üst devirlerde eminim motor çok iyidir fakat araba alt devirlerde nasıl motor canlı mı?

1.5 dCi sedan megan ve 1.6dCi hb arasında ağırlık olarak çok bir fark olmamakla beraber (1390kg civarı) her ikisi de 1.6 dizel sedan astradan (1475kg) çok daha hafif araçlar. Astradaki motordan maksimum tork 2000 devirde alınırken dCi motorlarda bu 1750 devirde gerçekleşiyor. Hem daha hafif hemde 1750 devirde yüksek tork vermeleri daha canlı bir sürüş sağlıyor alt devirler için de. Önceki aracımda 1.5dCi 90bg clioydu ve onda da gayet canlı bir motor vardı.

tatarfigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet haklısınız. Ben sedan için de 1.6 dci motor düşündüğümden dolayı ki o da 1500 kg civarı yakıt ve performans kuşkularım daha çok sedan içindi. Tercihim sanırım gtline 1.6 dci dan yana olacak.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet haklısınız. Ben sedan için de 1.6 dci motor düşündüğümden dolayı ki o da 1500 kg civarı yakıt ve performans kuşkularım daha çok sedan içindi. Tercihim sanırım gtline 1.6 dci dan yana olacak.
Bildiğim kadarıyla 1.6dCi sedanlarda hiç yer almadı yalnızca hatchback GT-Line modellerinde ve manuel vites seçeneğiyle mevcuttu.