GTECHNIQ Crystal Serum Light+EXOv2 Uygulaması

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Aracımı Gtechniq Serum light ve Exov2 ile seramik kaplama yapmıştım hatırlarsanız.Aracı yıkamak ve bu korumanın ömrünü yıkarken kısaltmamak için kaliteli bir şampuan almaya karar verdim.Araştırma yaparken aynı markanın şampuanının özelliklerini okudum.Özelliklerde gtechniq koruma ürünlerinin ömrünü kısaltmadığından ve yapısına zarar vermeden kirleri temizlediğinden bahsediyordu.

Ben de Gtechniq Gwash Şampuan satın aldım.Ürünü Türkiye'de bir internet sitesinden aldım.Normalde ürün 5 lt lik bidon ile satılıyor.Ben 1 lt aldım.2 adet 500 ml.lik bölünmüş;

NkzoOg.jpg

Sonra da aracımı bu şampuanla yıkadım.Temizleyiciliği gerçekten bence çok iyi.Ürün sitesinde 1 kova suya koruma yapılmış araçlarda 2 kapak şampuanın yeteceği, korumasız araçlar için ise çok kirli yüzeye 4 kapak,daha az kirli yüzeye ise 2 kapağın yeterli olduğu yazıyordu.

Ben 2 kapak kullandım.Aracımı Sonax mikrofiber yıkama süngerini kullanarak yıkadım.

oEb5X9.jpg

lEMXqr.jpg

VEkO9v.jpg

1N8b6N.jpg

Sonrasında sağ taraftaki resimde bulunan crystal serum light ürününü jantlara kullanarak onlara da koruma yaptım.Ürün kılavuzunda açıldıktan sonra 1 ay içerisinde kullanılması gerektiği yazıyordu.Aşağıdaki resime sağ taraftaki şişede bulunan ürünün şeffaflığı hafif sütümsü bir yapıya doğru gitmeye başlamış.Saydamlık azalmıştı.Diğer şişeyi henüz kullanmadım.

lEg1bX.jpg

Uygulama yaklaşık 1 saat sürdü.
ZY8qma.jpg

Janta uygulama yapmak kaportaya yapmaktan daha zor.

oEbmom.jpg

lEMDmX.jpg

VEk7mn.jpg

vZODrv.jpg

1N8oqA.jpg

LQB6mj.jpg

rEADn7.jpg

ürün bozulmadan uygun bir hava durumu yakalarsam exov2 yi jantlara uyguladığım creystal serum light üzerine kullanabilirim.
Saygılar.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Uygulamayı yapalı 1 ayı geçti.Yağmur sonrası fotoğraflar;

6423bc644fa23cc9eeed49a0f8df5f2f.jpg

c0dde8f1263ceace9c67fa1c9150572e.jpg

Bu arada artan exov2 yi jantlara değil kapı içleri ve eşiklere uyguladım.Hala biraz ürün kaldı.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Eline emeğine sağlık iyi sonuç almışsın maşallah :eyv

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Masallah cok guzel olmus, bana gore gtechniq bu iste bir numara :) her yıkama sonrası scholl concepts - neo polymer kullanırsanız farkı göreceksiniz tavsiye ederim,kazasiz belasiz.

cb675718a2e423fee7d4f6c76262ddaf.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba.Sizde scholl concepts neo polymer vardı sanırım.Siz araç ıslakken mi uyguluyorsunuz?Yoksa araç kuru iken mi?Araç ıslakken spreyleyip su ile durulamak daha kolay.Ama hangisi daha kalıcı acaba?Tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Sizde scholl concepts neo polymer vardı sanırım.Siz araç ıslakken mi uyguluyorsunuz?Yoksa araç kuru iken mi?Araç ıslakken spreyleyip su ile durulamak daha kolay.Ama hangisi daha kalıcı acaba?Tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar. Ben islakken uyguluyorum. Arac yikandiktan sonra sıkıp siliyorum. Hic kuruyken denemedim acikcasi.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Teşekkür ederim.Sıktıktan sonra basınçlı su ile duruluyor musunuz peki?Yoksa direk siliyor musunuz?

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk köpük ve basincli suyla yıkanıyor sonra arac islakken sıkıp silip kuruluyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Koruyuculuk scholl concepts neo polymer desteği ile devam ediyor.

p06Vpn.jpg

NpZJRL.jpg

aLzRbg.jpg

YDgR7E.jpg

37EJp4.jpg