Guardian inverter inceleme

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün tesadüf olarak bim'de gördüğüm guardian marka (150watt normal ve 300watt peak 2yıl garantili) oto inverterinden satın aldım(29tl:eek:) Cihazı araçta kullanmadan biraz teste tabi tuttum satan bim olunca aklımda şüphe olmasın istedimhihi Evde akü değilde kendi yaptığım çift bilgisayar psu'nu kullandım (30amper).Power suply voltajı 12,29
Bu cihazın genel görüntüsü.Kutusu+inverter+türkçe kullanma kılavuzu

Testte kullandığım ölçü aletlerim+inverter+power suply

Power suply çıkış voltajı

İnverter çıkış yüksüz voltajı 228vAc

İnverter çıkış yüksüz voltajı (ikinci ölçü aleti) ve emi filter (şebeke filtresi

Testte kullandığım vestel tv(75watt ve receiver(10watt)

Alıcılar kapalı iken ölçülen voltaj dc

Tv + receiver açık iken power suply voltajı

Tv+receiver+40watt soft ampul power suply voltajı

Tv+receiver+ampul yükte iken inverter çıkış voltajı 224vAc

Testte kullandığım tv 75watt,ampul 40watt ve receiverde 10watt.Resimde gördüğünüz emi filtreyide paraziti engellemek için kullandım ama besleme kaynağım(psu)sinüsoidal bir çıkış eğrisi bulunmadığı için fayda etmedihihi Her nekadar filtre etsemde tv'de biraz parazit söz konusu oldu göze batmayacak şekilde.Zannediyorum bu inverterde flyback(geri besleme) olduğu için elimdeki yüklerde tv,receiver,ampul çıkış voltajı yine stabildi 224vac.Tam yükleyemedim ama yüklerin toplamı 75+40+10=125watt stabil bir çalışma yakaladım.Üzerinde birde fan var cihazın.Normalde çalışmıyor ama belli bir gücü geçince otomatik çalışmaya başlıyor.Yaklaşık 45dakika bu şekilde kullandım ısınma yok denecek kadar az oldu,usb portuda mevcut burasıda 500ma gücünde.Açıkcası 29tl'ye alınabilecek cihaz:eek: İnşallah bilgilendirici bir konu olmuştur

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme günceli :eek:

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ellerine sağlık bence faydalı olmuş çok detaydan anlamadığım için bana şöyle bir bilgide verebilirmin araç içinde rahatlıkla bu cihazla neleri çalıştırabiliriz? notebook vb gibi örneklersen sevinirim :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu cihaz 12 V yi AC akımına mı çeviriyor ?

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu cihaz 12 V yi AC akımına mı çeviriyor ?
Evet kadir +12dc'yi şebeke gerilimi olan 220vac'ye çeviriyo [MENTION=4887]daghan--d.e.k.[/MENTION] max 150watt'a kadar aklınıza gelebilecek elektronik eşyalarınızı çalıştırabilirsiniz.laptop,şarz cihazları,cd çalar,dijital kamera,traş makinesi,tv,uydu cihazı vs,vs:eek: Ben tv(75watt) receiver (10watt) ve 40watt ampul kullandım,toplamda 125watt ile test ettim

ÖZGÜR G

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
faydalı olmuş, masada ameliyat masasına dönmüş.ihtiyacı olanlar için birebir hem ucuz hem iş görür bir alet demek ki. Teşekkürler paylaşım için,birgün bizimde ihtiyacımız olur belki...

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
faydalı olmuş, masada ameliyat masasına dönmüş.ihtiyacı olanlar için birebir hem ucuz hem iş görür bir alet demek ki. Teşekkürler paylaşım için,birgün bizimde ihtiyacımız olur belki...

sağol abi bu masanın en toplu hali:eek: bulabilirsem bide dağınık bir resim ekliycem

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah kardeşim, para diil ozaman ;) bundan almak lazım birtane tatil yolculuklarında işe yarar kesin ;)

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi buda masanın bir resmi [MENTION=33]ÖZGÜR G[/MENTION]

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle faydalı bir aparat,araçta bulunması gereken bişey bu.