Gümrük yikiliyormuş !!

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Geçtiğimiz hafta DHL post yoluyla Christmas tatili olduğu halde bile 1 günde ürün Türkiye'ye gönderildi ama tatilin olmadığı bizim ülkemizde 7 gündür işlem bekliyor ve posta gümrüğün neresinde olduğu belli değil. Arasalar açmıyorlar, açsalar da konu hakkında detay vermiyorlar.

Şimdi geldi günün uzmanlık sorusuna: Öğrendim ki gümrük yıkılıyormuş, binlerce ürün geldiği için memurlar yetişemiyormuş. 9'da iş başı, 10.30 da çay molası, 12-13.30 arası yemek, 15.00 çay molası, 5.00'da iş bitimi olan bir gümrük sizce bu ürünü kaç yılda kontrol eder ve torbaya ekleyip bana teslimatını sağlar ?.

Yarışmacı arkadaşlara başarılar.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yukarıda yazdığın kriterlere göre önümüzdeki 2 sene içerisinde malını alman olasılık dahilinde...:D

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
açık konusmak gerekırse genel olarak ufak parcaları aır maıl ıle gondermelerını ıstıyorum
genelde ingiltere gonderimleri max 5-6 gunde kapıma teslım edılıyor buna yılbasından 2 gun once gonderılen 2 paketımde dahıl dun gunduz elıme ulastı :)
özel kargo sırketlerını genelde tercıh etmıyorum nedenı ıse buyuk paketlerde ıslem ucretı almak ıcın hemen gumruge sokuyorlar :)
gecmıs olsun ıns en kısa zamanda gelır paketın

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İngiltere'den aynı ürünü sipariş ettiğimde tam 38 saat içinde elime ulaşmıştı hem de şirket özel aracıyla getirmişti. Halen bu ürünüm hakkında en ufak bir işlem yok ülkede, kafayı sıyırabilirim.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayret verici bir olay gelişti. Ürün PTT tarafından gümrükten kendilerine en sonunda geçirmeyi başarmış, gelsin kol gibi vergiler ...