Gündüz far sorunu

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar 2010 model meg 3 coupe saibiyim aracımın gündüz farları halojen tip olduğu için ısınmaya bağlı farımı içten bir miktar karartmıştı aldığımda. Bende piyasanın bilinen markasından olan bir firmanın led olan tipini aldım ve taktırdım. yaklaşık 4. ayda sol fardaki çoook az yanar oldu belli-belirsiz , 1 hafta kadar geçti sağdaki de aynı moda düştü... Isınmayan halojen tip ampul varmıdır? bu soruna ne sebep olmuş olabilir fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.:kahve

oqitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 ay gayet iyi bazı ledler 1-2 hafta sonra gidiyor Yalın bey, Bende uzun süredir led kullanıyorum ama işte öyle patladıkça vs değişiyorum napiyim.
Öyle karartma vs sorunu da yaşamadım ha bu hiç olmayacak anlamına gelmez tabi eski ibiza aracımı bir led mahvetmişti eriyip tüm elektrik sistemini etkilemişti.
En son aksesuarcıma patlamayan bir led var be arkadaş diyince abi bunu tak bidaha patlamaz dedi patlarsada değişirim ücretsiz dedi o günden beri duruyor nazar değmesin ama ne markadır neyin nesidir bilmiyorum. Sizde bir aksesuarcıya patlayın o da size düzgün bişe verir bence :)
Halojenler daha çok ısındığı için kullanmayın bence. Gerekiyorsa patlasın değişelim ama farı karartmasın yani...

makturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cree led kullanın. Aliexpressten çiftini 20 dolara aldım parlak güzel bir ışığı var ısınma sorunu da yaşamadım.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 ay gayet iyi bazı ledler 1-2 hafta sonra gidiyor Yalın bey, Bende uzun süredir led kullanıyorum ama işte öyle patladıkça vs değişiyorum napiyim.
Öyle karartma vs sorunu da yaşamadım ha bu hiç olmayacak anlamına gelmez tabi eski ibiza aracımı bir led mahvetmişti eriyip tüm elektrik sistemini etkilemişti.
En son aksesuarcıma patlamayan bir led var be arkadaş diyince abi bunu tak bidaha patlamaz dedi patlarsada değişirim ücretsiz dedi o günden beri duruyor nazar değmesin ama ne markadır neyin nesidir bilmiyorum. Sizde bir aksesuarcıya patlayın o da size düzgün bişe verir bence :)
Halojenler daha çok ısındığı için kullanmayın bence. Gerekiyorsa patlasın değişelim ama farı karartmasın yani...

çok teşekkürler kesinlikle size katılıyorum t10 tip tek dipli led (patlamayanından) araştıracağım.. Zırt pırt farı sök tak da yaptırmak istemiyorum saçma bir şey oldu:eyv

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cree led kullanın. Aliexpressten çiftini 20 dolara aldım parlak güzel bir ışığı var ısınma sorunu da yaşamadım.
çok teşekkür ederim cree led'in hangi tipini almalıyım? link veya modelini yazarsanız ona göre araştırayım bende:kahve

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biraz pahalı olabilir ama kesin çözüm için photon marka p21w tipinde ledler var. fiyatı 120 tl civarıydı.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ısınmayan halojen p21w ampul varmıdır sizce?