Gündüz ledleri ve makyajlı kasa ledli stoplar

serkan73

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, tüm yazılanları okudum ama pek birşey anlamadım.Şöyle ki; benim aracım 2016 Touch.Bilindiği üzere üzerinde orjinal ön ve arka sis lambaları mevcut.Yani direksiyondaki koldan ön ve arka sisler ayrı ayrı kontrol edilebiliyor.Şimdi ben buna gündüz ledi taktırmak istiyorum.Kısacası ne yapmam gerek?Ön sislerin üzerine hazırda gündüz ledi tesisatı var mıdır?Varsa ne yapılacak? Lüleburgaz Renault yetkili servisine gittim fakat pek birşey bildikleri söylenemez.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ArkadaÅŸlar, tüm yazılanları okudum ama pek birÅŸey anlamadım.Şöyle ki; benim aracım 2016 Touch.BilindiÄŸi üzere üzerinde orjinal ön ve arka sis lambaları mevcut.Yani direksiyondaki koldan ön ve arka sisler ayrı ayrı kontrol edilebiliyor.Şimdi ben buna gündüz ledi taktırmak istiyorum.Kısacası ne yapmam gerek?Ön sislerin üzerine hazırda gündüz ledi tesisatı var mıdır?Varsa ne yapılacak? Lüleburgaz Renault yetkili servisine gittim fakat pek birÅŸey bildikleri söylenemez.

Yapabilirsem size bilgi veririm araştırıyorum şu anda

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, tüm yazılanları okudum ama pek birşey anlamadım.Şöyle ki; benim aracım 2016 Touch.Bilindiği üzere üzerinde orjinal ön ve arka sis lambaları mevcut.Yani direksiyondaki koldan ön ve arka sisler ayrı ayrı kontrol edilebiliyor.Şimdi ben buna gündüz ledi taktırmak istiyorum.Kısacası ne yapmam gerek?Ön sislerin üzerine hazırda gündüz ledi tesisatı var mıdır?Varsa ne yapılacak? Lüleburgaz Renault yetkili servisine gittim fakat pek birşey bildikleri söylenemez.

Sis fariniz varda tesisata ihtiyaciniz yok. Gunduz ledlerinin tesisati sis farinin uzerinde geliyor. Ayni tesisati kullaniyor. Sadece ledleri taktirip servisten clip cihazindan kodlamasi yapilarak aracin beynine eklenecek o kadar. Asil sikinti aracinda sis fari olmayanlar icin benim gibi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kahroldum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sis fariniz varda tesisata ihtiyaciniz yok. Gunduz ledlerinin tesisati sis farinin uzerinde geliyor. Ayni tesisati kullaniyor. Sadece ledleri taktirip servisten clip cihazindan kodlamasi yapilarak aracin beynine eklenecek o kadar. Asil sikinti aracinda sis fari olmayanlar icin benim gibi.

bende fluence 2014 touhc edc var gündüz ledi almıştım montaj yaptırmak için . sis lambası var diye... tamponu söküp gündüz ledini montaj etmek istediğimizde sis farı kablosunun yanlızca sis farı için olduğunu gündüz led tesisatının olmadığını gördük. internette ikisi bir satılan var sadece sis için satılan orjinalde var ancak bilmediğim konu gündüz ledli sis far tesisatı alsak tesisatın bağlantı yeri varmıdır. çünkü sis çakı başka gündüz ledi cakı başka...sis ve gündüz lambalarına takılan uçtan bahsetmiyorum. motora bağlanan tesisatın diğer ucundan bahsediyorum. sayğılar

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende fluence 2014 touhc edc var gündüz ledi almıştım montaj yaptırmak için . sis lambası var diye... tamponu söküp gündüz ledini montaj etmek istediğimizde sis farı kablosunun yanlızca sis farı için olduğunu gündüz led tesisatının olmadığını gördük. internette ikisi bir satılan var sadece sis için satılan orjinalde var ancak bilmediğim konu gündüz ledli sis far tesisatı alsak tesisatın bağlantı yeri varmıdır. çünkü sis çakı başka gündüz ledi cakı başka...sis ve gündüz lambalarına takılan uçtan bahsetmiyorum. motora bağlanan tesisatın diğer ucundan bahsediyorum. sayğılar

Merhaba
2014 Renault Fluence Touch Plus’a gündüz ledini ve ayrıca ön park sensörüde dahil 1-2 ay sonra siparişler gelince montajını yapacağım. Gündüz farı çok pahalı olduğu için ve Türkiye bu tarz parçaları satanlar Türk insanını yolunacak kaz gördükleri için ben farklı gündüz ledi takacağım. Gündüz led inden 12 Volt almak için kısa farlara bağlanan üst soketteki (+) ve (-) iki kablodan T konektör ile veya T tipli iki kablo ucu bağlantıysa (T konektör bulamazsanız elektrik bantı fakat soketin kablosuna zarar vermemeye çalışın) akım alabilirsiniz. Tellerin çıplak uçlarını birbirine değdirmeyin.

Başka bir yolda, motor çalışırken otomatik açılması için ve kapanması için gücü aküden alıp, araya bir röle bağlayıp, röle tetiğinide motor bölümü sigorta kutusunun CM kodlu siyah soketinin 1 numaralı pininde bulunan sarı renkli kablodan alırsanız kontak açılınca lamba yanar kontak kapanınca söner. Aküden drekt elektrik alırsanız yangın tehlikesi ihtimalini unutmayın bir bunu engellemek içinde sigorta ile bağlayarak yapmanız gerekir.

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
2014 Renault Fluence Touch Plus’a gündüz ledini ve ayrıca ön park sensörüde dahil 1-2 ay sonra siparişler gelince montajını yapacağım. Gündüz farı çok pahalı olduğu için ve Türkiye bu tarz parçaları satanlar Türk insanını yolunacak kaz gördükleri için ben farklı gündüz ledi takacağım. Gündüz led inden 12 Volt almak için kısa farlara bağlanan üst soketteki (+) ve (-) iki kablodan T konektör ile veya T tipli iki kablo ucu bağlantıysa (T konektör bulamazsanız elektrik bantı fakat soketin kablosuna zarar vermemeye çalışın) akım alabilirsiniz. Tellerin çıplak uçlarını birbirine değdirmeyin.

Bugun baska bir servisle gorustum en boslarda dahil yazilimsal olarak aktive edilebildigini fakat islemin clip cihazi ile yapilamadigini ogrendim.

En bastan alacak olursam;
Aracim 2014 fluence joy en bosu. Sis fari yok. Servisten sis fari icin islem yaptik. Gelen tesisatta gunduzledleri icin ayri bir cikis vardi. Fakat bu cikis sadece gunduz ledlerine baglaniyor. Yani araca baglanan asil soket sis farinin soketi. Her neyse tesisat takildi sis farlari montaji yapildi fakat benim sinyal konunda sadece arka sis fari simgesi oldugundan o an sadece clip cihazindan kontrol ettik ve komut ile sis yandi. Akabinde on arka ayri simgeleri olan sinyal kolunu siparis etti geldi araca taktik clip cihazi ile calisan sis koldan calismadi. Serviste bir anlam veremedi haliyle arka sislere bagladik. Diger yandan gunduz ledlerinin siparisini de vermistim geldiginde onlari da tak calistir yapacagiz saniyordum ama sislerdeki ayni durum ledlerde de gosterdi kendini. Onu da parklara bagladik. Normalde ledler park ve farlar kapali iken kontakla beraber calisip parklar acildiginda yine calismaya devam edip kendini kisiyir ve kislar acildiginda ayni kisiklikta yanip parklar kapanir. Orjinal calisma sekli bu. Ben bu duruma taktigim ve orjinal duzen olmasini istedigim icin epeyce arastirip bir servis buldum kendisine bu konuyu anlattigimda bana aracin uch beyni ve sigorta kutusu degisecek dedi. Daha sonra arastirmaya devam ederken ddt4all ile ben gunduz ledlerini ve on arka sisleri ayri ayri olacak sekilde aktive ettim ve ledlerin park baglantisini ve sislerin arka sislerle olan baglantisini kestigimde ledler calismadi, sisler ise on sis simgesi ekran geldi fakat o da calismadi. En son dun aracta cruise controlu aktiflestirdigim servisi arayip durumu bastan sona izah ettigimde bana servisin clip cihazi ile o islemi yapamayacagini ama kendisinin yapacagini bunun icin aracin uzerindeki tesisat baglantilarini orjinal hale getirip kendisine goturmemi istedi. Haftaya araci orjinal baglantilarina cevirip araci servise getirip orda da deneyecegim. Servis cunku clip cihazi ile olmaz ama ben acacagim daha baska bir kac ozellik daha acacagim dedi. Haftaya kismet olursa bu isten kurtulup orjinal haline gelecek mi merakla bekliyorum cunku bu haliyle arac muayeneden de gecmeyecek.

Gokhan181

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2014 model touch plus aracımda gündüz ledlerini aldım. Takmam aracın üzerinde tesisat var mı yok mu.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2014 model touch plus aracımda gündüz ledlerini aldım. Takmam aracın üzerinde tesisat var mı yok mu.

Aracınızda on sis farları varsa ki sizin donanımda olması gerekiyor gündüz led tesisatı da sis farları tesisatı üzerinde. Yanı ayni hat üzerinden bir soket ile ayrılmış.

Gokhan181

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün tamponu söktürüp hem boyatacaktım hemde ledleri monte edecektim ama yaptıramadım haliyle tesisat var mı yok mu bakamadık. İnş tesisat üzerindedir. Teşekkürler ederim.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün tamponu söktürüp hem boyatacaktım hemde ledleri monte edecektim ama yaptıramadım haliyle tesisat var mı yok mu bakamadık. İnş tesisat üzerindedir. Teşekkürler ederim.

Gündüz farı led tesisatı ile lede bağlanan soketin önden (kaçtane pin girişi) kablo görüntüsünü buraya yükleyebilir misiniz?