Güneşte çalışmama sorunu

mufitbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
yaklaşık bir yıldır kullanmakta olduğum 2007 model scenic 2 1,6 115 hp benzinli (lpg yok) aracım da araç güneş altında 3-4 saat beklerse marşa ilk basmamda çalışmıyor. marş basıyor ancak çalışmıyor. hemen marşı kesip ikinci basmamda çalışıyor. sabah soğukken - aracı kısa mesafe kullanıp tekrar çalıştırırken- herhangi bir sorun yok. sadece araç güneş altında (özellikle hava sıcaklığının yüksek olduğu günlerde) 3-4 saat veya daha uzun beklerse bu durum oluyor. Aracı yetkili servise götürdüm iki kez. herhangi bir arıza bulamadılar. özel birkaç servise gittim. yakıt pompası değişti sorun yine geçmedi. yakıt filtresi değişti sorun halen devam ediyor. en son geçen hafta manyetik kaptör değişti yine sorun var. bu neden kaynaklanabilir.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Manyetik kaptör olabilir diye düşünmüştüm zaten değişmiş,boğaz kelebeğinde sıkıntı olabilir,kaçak varsa sıcak havada yakıt buharlaşıyorsa ateşleme yapmaz...

rainman1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş sorunu hallettin mi?? sorunun yakıtla alakalı değil kanımca...Ere otomotiv Mustafa usta 0535 272 26 40 tlf numarası sorunun halleder

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isı müşürü olabilir...

mufitbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isı müşürü olabilir...

hararet müşürünüde değiştirdim. yine de problem devam ediyordu. merak eden arkadaşlar için yazıyorum ben aracı sattım. (bu sebepten değil tabi de ) Ancak sorunun değiştirmeme rağmen yakıt pompasından olduğunu düşünüyorum. işlemi özel bir serviste yaptırmıştım