Gürcistan gezisi

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam Beyler; çarşamba gecesi yola çıktım 4 saatte sınır kapısından geçtim.
aramalar vs giriş ücreti kişi başı 15 tl verdik. Oranın meşhur petrol şirketi socar tırcılar oradan başka yerden mazot almayın dediler. Boş depoyu doldurdum 130 lari tuttu bizim parayla 160 tl aldılar. 3 çeşit mazotları var normal 1.70 euro dizel 2.88
süper 3 lari. Başkenti tbilisi e gittik sınır kapısından 408 km uzakta, adamlarda yol denen bişey yok tek şerit ve çok pürüzlü inişli çıkışlı bol virajlı. Sollama yaparken adam senin şeritinden geliyor sen kaçmak zorunda kalıyorsun alışmılar. Yollarda hızlanma şansın yok sürekli önüne inek sürüsü çıkıyor kimse oralı değil. Sadece tbilisi güzel başkent olduğu için oraya yakın otoban var biraz. Araba almak çok kolay tanışa gerek yok galerici sana gürcü ayarlıyor onun üzerine alıyorsun arabayı vekaleti sana veriyor arabın tüm hakkı senin oluyor. 100 tane araba geçiyorsa yanından 90 tanesi mercedes. Mercedesi 2001 2002 c180 i 5-6 bin tl ye alıyorsun. Araba alırken 76 tl bir masrafın var sadece o da satış ve vekalet ücreti noter zaten pazarda bekliyor. 9 ay araç tr de kalabiliyor ondan sonra içeri tekrar girecek 6 ay orada kalıcak bunun için ya çift araba alıcaksın biri orada kalıcak değiştireceksin 9 ayda bir veya her 9 ayda ruhsat sahibini değiştireceksin. Adamdan yana sıkıntı yok zaten bu işi yapıyorlar. Sınır kapısından tbilisi e kadar bir tane dinlenme tesisi yok. Gitmeyi düşünenlere bilgi olur merak edilen birşey olursa yanıtlarım.

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enteresan yermiş :) Doğu karadenizde olsak güzel taktik, ama İstanbul'dan 9 ayda bir Gürcistan'a gitmek sıkıntı olur :)

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde bu lüks arabaları abd den çalıp gürcistana ve diğer ülkelere gönderen bu işi yapan mafyalar var.. national geograpic kanalında izlemiştim abd den çalınıp konteyner ile kaçak yollarla gönderiliyor arabalar mafyası var bu işin ondan hep lüks arabalar..karadenz tarafında yaşayanlar çok şanslı ucuzundan lüks arabaya binme imkanı oluyor..

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yolu bile olmayan Gürcistanda 5000 liraya mercedese biniliyor biz 5000 liraya lada alamıyoruz... YORUMSUZ...

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Her bakkalda sigaa fiyatları dahil farklı olması beni çok şaşırtmıştı :D herkes kafasına göre fiyat yazabiliyor

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ne güzel memleket... :)

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
winston light almıştım 2.3 tl fiyatı. Adamlarda vergi sigorta muayene hiç birşey yok. Sınırdan çıkarken 120 tl ye Türkiye kapısında sigorta yaptırıyorsun.

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nothing kardeş o tircilara selamimi soyle ben hopada yaşıyorum her ay oraya benzin almaya gidiyorum şunu söyleyebilirim en pis benzinde mazottan sonrada satılır v soil den al alacaksan önceden bende socardan alıyordum motorun enjeksiyon larını mahvediyor benden söylemesi

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Socarda pis satıyorlar yanlış çıkmış yazi...

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hopa da sahur yaptık orada ki taksicilerde socardan al demişti içeri girdik yine sorduk onlarda socar dedi ben şahsen bilmem hangisi daha iyidir tbilisi e gittiğimde akrabamın yanına o da buranın mazotları pistir alacaksan socar dan al dedi yani anlayacağınız hepsi o firmayı söyledi.