Hangi akaryakit firmasini kullaniyorsunuz?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıt alırken tavsiyem:

1) sürekli almak üzere kendinize bir istasyon belirleyin ve bunu belirlerken birkaç unsura dayanarak test ederek belirleyin

2) öğrenmek istediğin bir şey o istasyonun ne sıklıkla ve en son ne zaman kalibre edildiği ve denetlendiğidir, ne kadar yakın tarih okadar iyi

3) söz edilen istasyonun sirkilasyonun çok olmasına özen gösterin, mazot denilen yakıtın içinde belli bir miktar su her zaman vardır, bunun yeni yakıt alınmış istasyonda homogenik şekilde dağılımı varken ve aracınız zarar görmezken durağın petrollerde mazot bekleye bekleye su zamanla üst yüzeye ulaşır ve birim başına olan su miktarı o yukarıdaki mazotu alan arkadaşımızda fazla olur aracı zarar görür.

4) her zaman için personel sayısı çok, çalışma saatleri uzun olan petrollerden yakıt alın, personel sayısı az, çalışma saatleri az olan istasyonlar daha az sirkülasyonun olduğuna işarettir buda hem yakıtın taze olmama ihtimali var demektir hem maliyetleri kurtaracam diye o istasyonlarda sahtekarlık ihtimali daha yüksek demektir.

5) çevrenizde işi/görevi gereği çok fazla yakıt kullanan birisi varsa ona danışın amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yoktur o insanlar size daha rahat şu istasyon daha iyidir diyebilir.

6) marka takıntısından vazgeçin, en kral marka Shell dersiniz ama Shell bayiliği olan X 'e düşersiniz art niyetli olan, sirkülasyonu az olan mazotu su biriktirmiş, pompası denetlenmemiş ve hava alan, tankı paslı olan ve iyi bir şey alıyorum derken berbat bir şey alırsınız.

diğer yandan pek beğenmediğiniz markanın bayiliği olan iyi niyetli temiz birine denk gelirsiniz, mazotu temiz, pompası kalibre, tankı temiz , denetlenmiş ve çok iyi yakıt alırsınız.

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Opet, Shell ve Bp'den başka yerden almıyorum. Opet düne kadar internetten yakıt aldığımızda %3 fazla yakıt veriyordu ama bir aydır sistem arızası diyor. Normalde Opettan alıyordum ama artık Shellden alırım.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde İlk Önceliğim Opet ve TP Sonrası ise PO ve Shell Dir... Bp veya Totalden almadım hiç.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Opet aynı benzin istasyonu aynı pompa.....

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işin içinde sahtekarlık olmadığı sürece piyasadaki kanuni yollarla satılan benzin ve mazotların %100 aynı rafineriden çıkmadır ve hemen hemen %99.8 aynıdır tek farkları aralarında kimisinin %0.02 katkı maddesi eklemesidir.

bu sebeble öncedende belirtiğim gibi çok marka takıntınız olmasın hepsi aynı yakıt önemli olan içine birşeyler karıştırılmaması, beklememesi, içinde olduğu tankın pas olmaması temiz olması ve pompanın kalibre edilip size kazık atmaması.

yoksa gerisi aynı arkadaşlar buna %100 emin olabilirsiniz hepsi satış taktiğinden öte bir şey değildir. bu Kappa marka ve kumaşı aynı olan bjk forması ile Kappa marka GS formasından çok daha kalitelidir demek gibi birşey

ozse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
petrol ofisi
eğer çok acilse opet yada shell

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabikide shell wpover nitro+

nilemec

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Total bayisinde çalışıyorum aracımı aldığımdan beri total excell kullanıyorum çok memnunum bir kere shellden aldım aracı her çalıştırdığımda felaket benzin kokusu sardı her yeri. Benim bildiğim total genel dağıtıcı tüm firmalar total kanalı ile alıyorlar yakıtı sonra ne yapıyorlar bilemem ama iş bayide bitiyor kendi çalıştığım firmama kefilim tertemizdir yakıtı jandarma bazen düzenli bazen ara ara baskın yapar numune alır alnımızın akı ile çıkarız işin içinden. Zaten artık yavaş yavaş her firma kendi öz bayisini açıyor bu gidişle özel işletmecilere ekmek pek kalmayacak düşüncesindeyim. Kar marjı çok düşük işlek yerde değilseniz ticarei yaşam mümkün görünmüyor fiyatlarında oynaklığı cabası kısaca inşallah oğlum büyüdüğünde mühendis olur da suyla çalışan bir araç tasarlayıp hayata geçirir ne diyeyim tek umudum bu :)

nilemec

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde bu arada TEB Total kartım var anında % 5 indirim alıyorum ayrıca her hafta içi aldığım 100 TL ve üzeri yakıtlarda her hafta sonu sinemaya giderek aldığım iki biletinde yarısını ödüyorum en azından iş hayatı ve 3 çocuktan sonra sinema salonunda sessiz, kıpırdamadan kah uyuyarak kah film izleyerek dinleniyorum :)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Total bayisinde çalışıyorum aracımı aldığımdan beri total excell kullanıyorum çok memnunum bir kere shellden aldım aracı her çalıştırdığımda felaket benzin kokusu sardı her yeri. Benim bildiğim total genel dağıtıcı tüm firmalar total kanalı ile alıyorlar yakıtı sonra ne yapıyorlar bilemem ama iş bayide bitiyor kendi çalıştığım firmama kefilim tertemizdir yakıtı jandarma bazen düzenli bazen ara ara baskın yapar numune alır alnımızın akı ile çıkarız işin içinden. Zaten artık yavaş yavaş her firma kendi öz bayisini açıyor bu gidişle özel işletmecilere ekmek pek kalmayacak düşüncesindeyim. Kar marjı çok düşük işlek yerde değilseniz ticarei yaşam mümkün görünmüyor fiyatlarında oynaklığı cabası kısaca inşallah oğlum büyüdüğünde mühendis olur da suyla çalışan bir araç tasarlayıp hayata geçirir ne diyeyim tek umudum bu :)

merak etmeyin suyla çalışacak araç çıksın piyasaya suyun lt fiyatı olur 5tl maalesef burası türkiye esnaflar,pazarlar, karaborsaların adabıyla vergi ödemediği ve kaçak elektriğin tavan çektiği bu ülkede en kolayı ver yakıta vergi ver anam ver.

en iyisi güneş enerjisi yada oksijen oğlunuza başarılı bir mühendislik hayat diliyorum şimdiden benide görsün küçük kardeşimiz bak ayıp olur yoksa :)