Hangi anfiyi almalıyım ?

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba günaydın arkadaşlar Megane Coupe (UB Coupe) aracıma anfi almayı düşünüyorum ama kararsızım JBL GTO Serisi Midlerim 16cm(Önler) ve 13cm(Arkalar) ve JVC 300W RMS Bas'ım mevcut 3 yıldır 75.4 anfi kullanıyordum fakat anfimin geçirdiği sarsıntı sonucu bas çıkışı yandığı için yeni anfi alacağım ve bu konuda yardımınızı bekliyorum şuan kafamdaki 4 kanallı anfiler ise şöyle; JBL 1004.4 Kicker 350.4 Pıoneer GM 6500F.4 zaten aracımdaki profesyonel bir sistem değil ama tam istediğim orta dereceli net çalan bir tesisat ve arabanın içine güzel ses versin yeter sokaklar dinlemesinden hoşlanmıyorum neyse şimdiden cevap veren ve öneride bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
JBL 1004 al 4 ohm'da 100 rms verir gayet hatta cok iyi bi deger :eyv bu arada bunların hepsini bu anfiye baglama midleri bu anfiye bagla bass icin ayrı bi mono anfi al cok cok daha iyi calar cünkü bunların hepsini o anfiye baglarsan o vurdugu bass o woferın %10 u :) %100 vursun diyosan mono anfi al.

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
JBL 1004 al 4 ohm'da 100 rms verir gayet hatta cok iyi bi deger :eyv bu arada bunların hepsini bu anfiye baglama midleri bu anfiye bagla bass icin ayrı bi mono anfi al cok cok daha iyi calar cünkü bunların hepsini o anfiye baglarsan o vurdugu bass o woferın  u :) 0 vursun diyosan mono anfi al.
Hmm anladım Anıl sağol kardeşim haklısın aslında benim JBL 75.4'ün mid çıkışları çalışıyor o zaman sadece güzel bir Mono anfi alsam işimi görür zaten dediğim gibi aman aman çok kral bir sistemim yok 4 tane JBL GTO serisi mid takımım ve JVC 30cm Bas'ım var ve Pıoneer 9350sd ana ünitem var :)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Satılık Anfi Var Bizim Bir Abide Yanlış Hatırlamıyorsam 36 Cm Olması Lazım ...

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
JBL 75.4 zaten 4 kanallı bi amfi.4 tane mid takımını bağlayıp bide bası nasıl beslediniz bundan?

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hmm anladım Anıl sağol kardeşim haklısın aslında benim JBL 75.4'ün mid çıkışları çalışıyor o zaman sadece güzel bir Mono anfi alsam işimi görür zaten dediğim gibi aman aman çok kral bir sistemim yok 4 tane JBL GTO serisi mid takımım ve JVC 30cm Bas'ım var ve Pıoneer 9350sd ana ünitem var :)

aynen öyle yeni anfi almayın midlere simdiki anfiyi kullanın cıkısları sağlam madem sadece mono anfi alın yeter size. ana ünitende cok iyi zaten gayet guzel ses alırsın.

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen öyle yeni anfi almayın midlere simdiki anfiyi kullanın cıkısları sağlam madem sadece mono anfi alın yeter size. ana ünitende cok iyi zaten gayet guzel ses alırsın.
Ben zaten şimdiki anfinin bas çıkışını tamir ettiririm öyle takarım arabaya büyük ihtimal içinde temassızlık var sarsıldıktan sonra çalışmamaya başladı neyse şimdi o halde midler JBL 75.4 anfimi bağlayacağım için bas için 2 kanallı bi anfi almam yeterli olurmu acaba ?

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
JBL 75.4 zaten 4 kanallı bi amfi.4 tane mid takımını bağlayıp bide bası nasıl beslediniz bundan?
Doğru Volkan abi ama 3 sene önce Clio Sport'umda olan malzemeler bunlar sadece önlere yeni seri JBL mid tiz takımı aldım Megane Coupe'nin önler 16cm olduğu için eski aracımda 2 yıl kullandım JBL anfi mid ve JVC bas'ı hiç bir sıkıntı yaşamadım zaten dediğim gibi işimi görüyordu şimdiki anfim ama uzun süre yüksek volume'de çalıştığında korumaya alıyordu kendini ve buda gayet normalmiş ancak şimdi sadece bas anfisi almayı planlıyorum

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 1 yada 2 bas'ı besleyecek nasıl bir anfi önerirsiniz Mono yada 2 kanal sizce hangisi? :)