Hangi Antifiriz???

ricardo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.. Aracimda fabrika cikisi sariya yakin bi antifiriz var. Yani kirmizi veya mavi degil. Fabrika cikisi antifirizi bu ve henuz degistirmedim ama sanirim vakti gelmistir. Capturlarda uyumlu baska bi antifiriz varmi farkeder mi yoksa yine bu sari renkliden mi bulmak lazim. Belki yetkili servislerde vardir ama artik ozel servise gitmeyi dusunuyorum. Bilgisi olan arkadaslardan yardimlarini beklerim. Piyasada bulunuyormu bu sari antifiriz? Bulunmuyorsa yerine ne tercih edilmelidir?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.. Aracimda fabrika cikisi sariya yakin bi antifiriz var. Yani kirmizi veya mavi degil. Fabrika cikisi antifirizi bu ve henuz degistirmedim ama sanirim vakti gelmistir. Capturlarda uyumlu baska bi antifiriz varmi farkeder mi yoksa yine bu sari renkliden mi bulmak lazim. Belki yetkili servislerde vardir ama artik ozel servise gitmeyi dusunuyorum. Bilgisi olan arkadaslardan yardimlarini beklerim. Piyasada bulunuyormu bu sari antifiriz? Bulunmuyorsa yerine ne tercih edilmelidir?

Renk için yorum yapamayacağım ama benim bildiğim iki renk antifriz var. Biri mavi veya yeşil diye geçer bu kimyasal olandır. Diğeri de kirmizi veya turuncu diye gever buda organiktir. Bildiğim kadarı ile yine 2012 sonrasi araclar organik olan yanı kirmizi kullaniyor. Ama siz yetkiliye değilde özel servise gidecekseniz ustanıza sorun ona göre alın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ricardo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracin uzerindeki fabrikasyon antifiriz elf marka d tipi diye gecen organik antifiriz. Sariya yakin bi rengi var. Bikac yere baktim ama yok piyasada zor bulunuyor sanirim. Acikcasi cogu ustanin sari renk antifirizden haberi bile yok.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracin uzerindeki fabrikasyon antifiriz elf marka d tipi diye gecen organik antifiriz. Sariya yakin bi rengi var. Bikac yere baktim ama yok piyasada zor bulunuyor sanirim. Acikcasi cogu ustanin sari renk antifirizden haberi bile yok.

Renk fark etmiyor zaten iki tip antifriz var biri kimyasal diğeri de organik. Siz organik diye isterseniz rengi kırmızı gibi olanı verirler size. Dizdekinin sari renk olduğuna aldanmayın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
total organik turuncu antifiriz alın pahalı imiş bende siteden tavsiye üzerine aldım en iyisi buymuş

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Organikler 40.000 Km olması lazım.
Benim daha 35.000 olduğundan 1 sene daha değiştirmem. Seneye artık.

ricardo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

darkmessenger

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Attiginiz linkdeki urun icin maisin orjinal antifirizi yaziyor acaba aracin uzerindeki bumudur? Ben elf indir diye dusunmustum. Birde -20 diyor kutu uzerinde rakam biraz dusuk degil mi sizce?

Ben total olanı aldım. Diğerini bilgi olsun diye paylaştım.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
Ben Renault un orijinal d tipi antifrizini kullanıyorum. Rengi koyu yeşil su ilavesi yapıldığında sarıya yakın bir renk alıyor.
ürün kodu : 7711428132