Hangi lastik markası ve modeli?

megane23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dahaönce yokohoma kullanıyodum çok memnundum ama o lastik biraz pahalı, şuan 16 inçlerde lassa var, petlastan bi tık daha pahalı brigstone ayarında lastik desenlerine kadar aynı . Lassa hem fiyat hem konfor olarak memnun etti açıkcası [emoji106]🏻

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kafamda lassa var gibi. Aslinda hangi lastik olursa olsun lastigin ustundeki etikete bakip alacagim. Yakıt tasarufu ve yagisli hava performans siniflamasinda harflerle temsil var ya iste onlara bakip siniflamasi a'ya yakin olani almayi düşünüyorum. Fiyati da uygun olani buluruz insalla:)
Artik alirsam buraya yazarim.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kafamda lassa var gibi. Aslinda hangi lastik olursa olsun lastigin ustundeki etikete bakip alacagim. Yakıt tasarufu ve yagisli hava performans siniflamasinda harflerle temsil var ya iste onlara bakip siniflamasi a'ya yakin olani almayi düşünüyorum. Fiyati da uygun olani buluruz insalla:)
Artik alirsam buraya yazarim.
7b1687ab81a0d5e57f1f3f67be8eae7c.jpg

Ilk dort siradaki lassa son dort bridgestone

megane23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7b1687ab81a0d5e57f1f3f67be8eae7c.jpg

Ilk dort siradaki lassa son dort bridgestone
Bilgilendirme icin gercekten cok cok tesekkurler. Bayiye gittigimde artik bilgi sahibiyim en azindan bu iki marka ile ilgili

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer hala almadıysanız bende kendimce tavsiyede bulunmak isterim.

Geçen haftaya kadar önceden michelin, lassa ve petlas kullandım. Michelin güzeldi ama yanakları köy yollarına dayanmadığı için sürekli balon yaptı 1 sene ancak kullanabildim değiştirmek zorunda kaldım. Sonra Lassa kullandım her türlü sert koşula uygun ama yol tutuşu ve frenleme mesafesi iyi gelmedi değiştirdim. 2012 de petlas aldım başta memnundum ama 1 sene sonra ses ve yol tutuşunda azalma oldu 3 senede 55.000km yaptım ve 2 hafta önce kliksadan Goodyear Efficient Grip Perdormance aldım. Bayram esnasında Kastamonu Kırıkkale - Kırıkkale Konya ve tekrar Kastamonu Kastamonu İnebolu ve Hanönü yollarında kulladım. Önceden absnin devreye girdiği durumlarda şu anda araç çok iyi bir şekilde yere tutunuyor bunu hissediyorsunuz. 185 60 15 lerde ses seviyesi 67db. Lastik sesini duymuyorsunuz birtek motor sesi kalıyor. Dişli asfalt dediğimiz sathi kaplamalı yollarda ise ciddi oranda sesi azaltıyor. Hız azaltmak için yol eksenine dik olarak yapılan yavaşlatıcılarda önceki lastiklerimde takır takır ses gelirken bundan çok hafif bir ses geliyor. Kırıkkale Konya yolunda Karaahmetli ve karakeçili yollarında defalarca sert bir şekilde çukura düştüm herhangi bir sıkıntı yaratmadı. Tavsiye ederim.

Bunlarda benim lastiklerim takmadan önce yazılarını boyamıştım :)

th_420436937_FullSizeRender_122_40lo.jpg th_420441486_goodyear_122_161lo.jpg

Ekli dosyalar

• th_420436937_FullSizeRender_122_40lo.jpg
    th_420436937_FullSizeRender_122_40lo.jpg
    9 KB · Görüntüleme: 0

megane23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme:
Arkadaslar dun 4 adet Continental marka lastik aldim. Gayet iyi duruyor. Yani direksiyon, yol tutus ve frenleme açısından gayet guzel. Bayram kampanyasindan aldim.
4 adet 700 tl.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatı uygun. Allah tekerinize taş koymasın kazasız belasız kullanın inşallah.

Omark87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hayırlı olsun, Allah kazadan beladan korusun.
Michelin kış lastiği kullanmıştım 2 sene, gerçekten çok iyiyidi. Benim kullandığım en iyi kış lastiği ama çok pahalı maalesef :(
Geçen sene Lassa kış lastikleri vardı gayet iyiydi, buzun karın üstünde başarılıydı.Köy yollarına da otoyolda da kullandım. Biraz sert lastik olduğu için ses yapıyordu sanki bir kış (20-25 bin km) kullandım ve hiç eskimedi.
Bu sene aracı değiştirince Hankook aldım ve bence Lassa'dan daha sessizdi,yumaşaktı. Özellikle ıslak ve karlı zeminde çok memnun kaldım. Ankara Şaşmaz dan Hankook 130fiyat alınca arkadaşların tavsiyesiyle Hankook aldım. Fiyat-Performans açısından gayet mantıklı.

Kış lastikleri ilk yıl herkes memnun kalıyor ama sonradan lastikler sertleşebiliyor. Tabii yazın doğru koşullarda saklanması gerekiyor. Bakalım Hankook lastikler ilerleyen yıllarda nasıl olacak...

Son düzenleme: