Hangi marka kış lastiği kullanıyorsunuz? (2016)

Sizce Hangi marka kış lastiği? (Konuya Mesaj olarak ayrıca yazınız)

• Bridgestone ve serileri

Oy: 0 0.0%
  • Marangoni, Nankang, Marshal, Westlake, Avon, Starfire, Rockstone

• Yokohama w Drive ve serileri

• Debica Frigo ve serileri

• Sava Eskimo ve serileri

• Formula, Firestone, Syron, Star Performer, Runway

• Fulda, Barum

• Ovation, Mentor, Roadstone, Cordiant,Triangle, Mastersteel

• Dunlop ve serileri

• Kleber, BfGoodrich, Vredestein, Gt Radial, Maloya, Nexen, Zeetex, Sunny, Wanli, Fortuna

• Diğer (Konuya Mesaj olarak yazınız)

• Kullanılan toplam oy
    31

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Satın alarak kullanmayı düşündüğünüz veya garajınızda/deponuzda kış şartlarında kullanılmayı bekleyen kış lastiklerinizle ilgili olarak;
Ses, yakıt tüketimi, hamur sertliği, f/p,
kullanıma bağlı kısa sürede sertleşme,
karlı ve buzlu zemin performansı,
konfor, vb yönlerden değerlendirmelerimizi ve tavsiyelerimizi bu başlık altında paylaşalım.
2016 kışı için lastik alacak olan arkadaşlara yardımcı olalım.

Son düzenleme:

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Stepway aracın jantları alüminyum alaşımlı ve 16 inch. Araçta kullanılan fabrika standardı lastik ebatı 195/55/R16.
Devamlı olarak yaz kış lastik değişimi ücreti, 195 55 R16 ebatının ara ölçü olması ve bu nedenle yüksek maliyet vb sorunlardan kaynaklı megane 2 ye ait 4 adet 15 inch sac jant alarak bu jantlara 185/65/15 Michelin Alpin A4 serisi kış lastiği taktırdım.
185/65/R15 = 195/55/R16 direk karşılığı, Yani aracın hız vs ölçüleri etkilenmiyor.
Kış geldiğinde 16 inch ebattan 15 inch ebata düşüyorum. Lastiğin Yanak yüksekliği 55 ten 65 e arttığı içen de araç daha esnek oluyor. Garajda muhafaza olan alüminyum alaşımlı jantlar da korunmuş oluyor.
Michelin Alpin A4 serisi lastikleri 2013 yılından beridir kullanıyorum ve memnunum. Yumuşak ve oldukça konforlu bir lastik. Ses konusunda herhangi bir sorun yaşatmıyor.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ADAC TESTLERİNDE EN İYİ DERECELERİ ALANLAR
V6V9pq.jpg

gencemin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
165/70/14 ebatta yapılan test yanlış bakmiyorsam.ve bu testler ebattan ebata değişim gösterir.185/60/15 ebatinda bunun 2013 testlerinde contiTS 850 birinci .lastik konusunda göreceli .ki bu testler birazda üreticilerin sponsorluğunda gerçekleştiği için kanımca bi tik + veriyorlar gibi.şuan kislikta nexen winguard kullanıyorum sıkıntı yasamadim dikmende

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 yilinda iki ebatta lastik denemisler ben ilkini alip koydum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Goodyear UG 9 serisi geçen sene aldım ve test ettim . Tamamıyla karlı bir saha da memnun kaldım .

gencemin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
205/55/16 da contits 850 birinci olmus.ebatt faktoru mevcut ve benim kanaatimce kullanici kisi yorumu Daha onemli.bu testler Gercek anlamda yapilmadigi kanaatindeyim.

Sent from my iPad using Tapatalk

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nokian marka kış lastiği kullanan ve görüşlerini paylaşabilecek arkadaşımız var mı? Finlandiya ürünü olduğu vs söyleniyor.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nokian wrd4 den 4 adet satın aldım ama daha kullanmaya zaman var. UG9 ile arasında kararsız kalmıştım wr d4 de karar kıldım. Ama testlerde ug9 testte yer alırken bunun karşısında wrd4 yerine wrd3 olmasıda bazı puanları değiştirdiğini düşünüyorum. Desenlerine bakınca git gide birbirlerine benzemeye başladılar. Şahsen hb eğer zamanında getirtebilseydi önlere hakkapeliitta 8 arkalarada wrd4 alacaktım. Nasip :)